1

Pakt Zeman-Babiš

,

Pro současnou českou politiku a byznys jsou velmi charakteristické tiché pakty. Aktéři se o vzájemné symbióze nikdy přímo nedohodli. Nepodali si na ni ruku. Jen si nahrávají a jdou si na ruku. Nejefektivnějším tandemem je předvolební koalice Babiš – Zeman. Už společně rozjeli kampaň do všech tří příštích voleb. Letošních krajských i parlamentních napřesrok v říjnu, po nichž bude do třech měsíců následovat volba prezidentská. Palbou na Bohuslava Sobotku a sociální demokracii Zeman posílá své fanoušky Babišovi. A čeká, že až AB s jeho podporou ČSSD výrazně porazí, přesměruje v prezidentské volbě zase své voliče k Zemanovi. Součástí strategie je i to, že Sobotka si určitě nedovolí proti současnému prezidentovi postavit svého koně.

Business Monitor24

Anglicky a česky,
to nejdůležitější z českých médií
každé ráno ve vašem mailu

Objednat Subscribe

Hesla: , , ,

Vážení diskutující, před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní či takové, které odporují obecné lidské slušnosti.