1 Konec skupinového sexu v Německu?

Německo chce uzákonit povinné kondomy v nevěstincích

, NOVÉ

Německá vláda připravuje nový zákon na ochranu pracovníků v sexuálních službách. Legislativa zaměřená na prostituci bude obsahovat povinné používání prezervativů a zdravotní poradenství pro prostitutky. Koaliční partneři CDU a SPD se podle webu německé rozhlasové stanice DW už dohodli na podobě zákona, který předloží ke schválení do Spolkového sněmu.

Podle ministerstva pro rodinu, seniory, ženy a mládež, které má přípravu zákona na starosti, má zákon vedle ochrany mužů a žen působící v obchodu se sexem toto odvětví služeb zároveň regulovat. Zákon má vstoupit v platnost 1. července 2017.

Provozovatelé nevěstinců budou podle nového zákona muset zajistit zaměstnancům dostatečné hygienické podmínky a bezpečnost. Legislativa má také zakázat různé druhy skupinového sexu v nevěstincích.

Nový zákon má nahradit stávající legislativu z roku 2002, která podle kritiků nepřímo podporuje prostituci.

Čtěte také: ‚Jízda za jízdu.‘ V Nizozemsku lze za hodiny autoškoly platit sexem

Čtěte také: Pařížské prostitutky protestovaly proti pokutování svých klientů

,

Hesla: ,

Vážení diskutující, před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní či takové, které odporují obecné lidské slušnosti.