Spanilá jízda pokračuje: Češi rozstříleli Norsko 7:0

Hokejový šampionát

Spanilá jízda pokračuje: Češi rozstříleli Norsko 7:0NOVÉ 1

Čeští hokejisté vyhráli ve svém čtvrtém utkání na mistrovství světa v Moskvě nad Norskem 7:0, dosud na turnaji ztratili jediný bod a vládnou základní skupině A. Dvěma góly se na čtvrté výhře podílel útočník Lukáš Kašpar, brankář Dominik Furch i při druhém startu na turnaji udržel čisté konto.

Češi dosáhli na nejvyšší výhru od května 2013, kdy na světovém šampionátu ve Stockholmu porazili Norsko rovněž 7:0. Norové nedali českému týmu už ve čtvrtém zápase za sebou gól a na mistrovství světa vyšli proti Čechům střelecky naprázdno potřetí v řadě.

Další zápas čeká svěřence trenéra Vladimíra Vůjtka v pátek od 15:15 SELČ proti Kazachstánu.

Češi nastoupili po dvou dnech volna od pondělního duelu se Švédskem (4:2) a rychle utkání rozhodli. Jako první měl ale v úvodu práci Furch, jehož ohrozili Johannesen a z následného náporu ještě Zuccarello, hvězda Norů z New York Rangers.

V šesté minutě udeřila elitní česká formace. Plekancovu teč ještě Volden vyrazil, ale v pokračující akci Pastrňák z otočky ideálně uvolnil na pravém kruhu Červenku, který se trefil k levé tyči. Ta pravá pak pomohla Norům po akci Filippiho, kterou zakončil Jarůšek. V 10. minutě sebral na útočné modré čáře Zohorna puk Nörsteböovi a střelou k pravé tyči zvýšil.

Při Tollefsenově vyloučení nebezpečně střílel Pastrňák. Furch musel řešit jen ojedinělý pokus Martinsena. Při Tryggově trestu se Norové ubránili, ale 15 vteřin před první pauzou Kousal z levé strany vystřelil a Voldenem vyražený puk si soupeř srazil do vlastní branky. Sudí si ještě situaci prověřili u videa, protože sražený Kousal mezitím skončil v brankovišti.

Norové se snažili při nástupu do druhé části zahrozit, ale ve 23. minutě opět inkasovali. Od modré čáry se trefil Kašpar a vzápětí mohl přidat další gól Jarůšek, ale jeho blafák do forhendu Volden vykryl pravým betonem. Při vyloučení Kováře a Kempného se Češi ubránili v dlouhém oslabení včetně sedmi vteřin ve třech proti pěti.

Ve 29. minutě Birner uvolnil obránce Šimka, který zamířil bekhendem nad Voldenovo rameno a stejně jako předtím Zohorna a Kousal si připsal na svém premiérovém šampionátu první trefu. Voldena v norské brance následně vystřídal Haugen.

V 34. minutě se těžce sbíral z ledu po tvrdém střetu Kousal, ale vrátil se do hry. Češi jasně vládli utkání. Trefou z levého kruhu překonal poprvé Haugena Řepík a při Trettenesově vyloučení se podruhé v utkání zapsal mezi střelce Kašpar.

Furch uhájil čistý štít ještě v závěru druhé části při Martinsenově šanci. Na startu třetího dějství udržel gólman Omsku nulu i při Koukalově vyloučení po Holösových pokusech. Haugena otestovali Pastrňák a Kašpar. Skóre už se nezměnilo ani v závěrečné přesilovce českého týmu.