NOVÉ

Na Times Square najel do chodců mariňák pod vlivem marihuany

,

vražda pod vlivem drog

Témata: ,

Policie už identifikovala řidiče, který na newyorském Times Square vjel do chodců. Zabil osmnáctiletou dívku a dalších více než dvacet lidí zranil. Původně se spekulovalo, zda nešlo o teroristický útok. Řidič však najel na chodník pod vlivem marihuany

Policie řidiče identifikovala jako 26letého Richarda Rojase z Bronxu, který byl kvůli řízení v opilosti zadržen už v letech 2008 a 2015. Po nehodě z místa činu utekl. „Začal utíkat a běžel, dokud ho lidé nesrazili na zem,“ řekl Asa Lowe, který vše viděl.

Rojas je příslušníkem amerického námořnictva. Musel však odejít z aktivní služby kvůli problémům s alkoholem. Policie ho dvakrát vyšetřovala i kvůli vyhrožování a napadení, naposledy letos na začátku května. V roce 2013 strávil podle BBC dva měsíce ve vojenském vězení v Jižní Karolíně. Není ale jasné, za co.

BBC dále uvedla, že Rojas byl k najetí do davu naveden hlasy. Prý ho k činu přiměl Bůh. Policie uvedla, že byl pod vlivem marihuany.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Richard Rojas včera najel osobním automobilem do chodců na newyorském náměstí Times Square: jeden člověk zemřel a 22 dalších utrpělo zranění.

Událost se stala v poledne místního času (18:00 SELČ) – náměstí, které je populárním turistickým cílem, bylo v té době plné lidí.

Při nehodě zemřela 18letá dívka, zraněna byla i její 13letá sestra. Podle oficiální bilance bylo zraněno celkem 22 lidí, čtyři z nich jsou v kritickém stavu a tři ve vážném.

Čtěte také: Útok? V New Yorku najelo auto do chodců. Jeden mrtvý a 22 zraněných

Přejít na diskusi