Podivný alibismus statistiků

Tvrdá data o tom, kolik skutečně přinesla, nebo nepřinesla navíc státu elektronická evidence tržeb, nikdy nikdo neuvidí. I když se srovná skutečně zaplacené DPH v restauracích loni v prosinci, kdy EET poprvé běžela, s tím předchozím, není to jednoznačné měřítko. Vlivů, které inkaso daní ovlivnily, je vždycky mnoho a jeden se nedá oddělit od jiných. Vždycky to bude souboj interpretací. Proto je velmi podivný aktivismus Českého statistického úřadu, jenž upozorňuje, že jeho výsledky se pro recenzi EET rozhodně z 'metodických důvodů' použít nedají. EET z nich totiž jako žádný velký trhák nevychází. Je to podivný alibismus. Statistici nemají ve zvyku se vyjadřovat k tomu, jak se jejich výsledky interpretují v politické debatě.

Vážení diskutující, před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní či takové, které odporují obecné lidské slušnosti.