Po 250 letech se v Německu objevil divoký zubr. Úřady jej nechaly zastřelit

Zastřelení chráněného Zubra

Po 250 letech se v Německu objevil divoký zubr. Úřady jej nechaly zastřelitAKTUALIZOVÁNO
Zubr v Bělověžském národním parku Foto:

Foto: Henryk Kotowski na projektu Wikipedie v jazyce angličtina – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons 

1
Svět
Echo24
Sdílet:

Ochránci přírody jsou pobouřeni chováním úřadů ve východním Německu. Ty totiž vydaly pokyn k odstřelu divokého zubra, který se do oblasti zatoulal. Zdůvodnily to tím, že zubr představuje nebezpečí pro veřejnost. Světový fond pro ochranu přírody již oznámil, že podá žalobu. Poslední zubr byl přitom v Německu zpozorován před 250 lety. Informuje o tom server The Local.

Světový fond pro ochranu přírody (WWF) považuje jednání úřadů za nezákonné. „Udělení povolení k zastřelení chráněného zvířete bez jasného potenciálního ohrožení je trestným činem,“ uvedl člen představenstva WWF Chris Heinrich v prohlášení. „Po více než 250 letech byl v Německu opět spatřen divoký bizon a úřady ho hned nechají zastřelit,“ dodal Heinrich.

Zubra spatřil u řeky Odry poblíž města Lebus muž, který podle policie upozornil úřady. Ty rozhodly, že zubr musí být odstřelen a najaly si k tomu dva lovce. Ti odstřel provedli ve čtvrtek. Podle úřadů přišel zubr z Polského národního parku Ujście Warty, pravděpodobně se jednalo o býka.

Zubr neboli bizon evropský je největším savcem v Evropě. Figuruje na červeném seznamu ohrožených druhů. Není přitom považován za nebezpečného, což potvrdil i braniborský ministr životního prostředí Jörg Vogelsänger pro list Der Tagesspiegel. „Pokud by tomu tak bylo, pak by polovina Polska, kde je zvíře národním symbolem, musela být prohlášena za nebezpečnou zónu,” uvedl Vogelsänger.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Ochránci zvířat slaví, poslanci zakázali kožešinové farmy

Zrušte býčí zápasy, volají po smrti toreadora ochránci zvířat

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články