Dvořák v komiksu obletí svět

Světově nejproslulejší český skladatel Antonín Dvořák leží na Vyšehradském hřbitově už 110 let. Zároveň ale v těchto dnech ožívá díky panelové výstavě, která vychází z komiksové biografie od Renáty Fučíkové. Ilustrace Dvořákova života a díla visí do 11. června ve sklepních prostorách Českého centra v Praze.

Celkem 300 obrázků osvětluje nejdůležitější události skladatelova života, osoby, s nimiž se setkal, místa, pro která komponoval. Fučíková obdobně zpracovala také život Tomáše Garrigua Masaryka nebo Jana Amose Komenského.

Návštěvník se může osobně seznámit i se skladatelovým rukopisem, jeho různorodostí v jednotlivých etapách umělcova života, se složitostí notového zápisu. Součástí výstavy jsou portrétní fotografie skladatele: portrét z dětství, mladších let, zralých let a v den úmrtí.

Výstava je zamýšlena jako mezinárodní projekt, po krátké zastávce v Česku se přesune do Chicaga, Hanoje, Havany, Káhiry, Nizozemska, Pekingu, Soulu a Vilniusu.

Příští rok ožije Dvořák také v televizi, režisér Jaroslav Brabec právě natáčí film Americké dopisy, kde autora Novosvětské nebo Rusalky ztvární Hynek Čermák.

Přejít na diskusi