NOVÉ

Kněz dostal podmínku za zneužívání romských dětí

,

Témata: ,

Okresní soud v Přerově potrestal kněze Vladimíra Krejsu za sexuální obtěžování dětí v Přerově dvouletým trestem vězení s podmíněným odkladem na tři roky. Soud zároveň duchovnímu nařídil ochranné ambulantní léčení. Muži hrozilo až pět let vězení.

Čtyřiašedesátiletý kněz z Prostějovska, který už kněžskou praxi nevykonává a je v důchodu, byl uznán vinným z ohrožování výchovy dítěte a ze svádění k pohlavnímu styku.

Muž podle obžaloby romské děti v Přerově obtěžoval po dobu 3,5 roku a za orální sex či obnažování intimních partií jim platil několik stovek korun. Podle žalobkyně Šárky Pivodové mezi poškozenými byli lidé mladší 18 let.

Obžalovaný kněz se pohyboval v romské komunitě u přerovského nádraží. Případ vyšel najevo předloni v červnu, kněze policisté zadrželi v jednom z činžovních domů u přerovského nádraží, kde žijí hlavně romské rodiny.

Podle zástupců olomouckého arcibiskupství už obžalovaný muž nemá v církvi žádné pověření. Arcibiskupství již dříve uvedlo, že Krejsa jezdil do Přerova soukromě a s věřícími tam v kontaktu nebyl.

Čtěte také: Příručka pro nové biskupy: Zneužívání hlaste úřadům, jen když musíte

Přejít na diskusi