AUTOTEST

Škodovka s Roomsterem nadobro opustila třídu MPV a vsadila na rostoucí segment SUV. Srdcovým králem, žolíkem a esem v rukávu zároveň, má být pro mladoboleslavskou značku model Kodiaq. Jak moc změní velké SUV pravidla hry ve vysoce konkurenčním segmentu? Napověděly první jízdy…

Nejoblíbenější pick-up světa přichází v osmé generaci. Toyota Hilux nyní vypadá moderněji, je lépe vybavena a ještě rozšiřuje schopnosti, kterými se proslavila. A posádka si navíc užije více pohodlí a komfortu.


AUTOTEST

Toyota Hilux

Automobilka Škoda Auto v závodě v Kvasinách na Rychnovsku vyrobila miliontý vůz modelové řady Superb. Superb automobilka začala vyrábět v Kvasinách roce 2001, v letech 2004 a 2009 výrobu modelu zahájila i v Indii a v Číně. Kvasiny jsou pro vůz střední třídy Superb hlavním výrobním závodem, kromě něj z výrobních pásů závodu sjíždějí ještě SUV modely Yeti, Kodiaq a pro španělský Seat model Ateca. 

,
NOVÉ

Úspěch Škody Superb

Citroën svá MPV C4 Picasso a Grand C4 Picasso prodává již třetím rokem a letos provedl jejich oživující facelift. Vyzkoušel jsem menší C4 Picasso s naftovým motorem 1.6 BlueHDi.


AUTOTEST

Citroën C4 Picasso

Škoda Auto plánuje, že bude v roce 2025 prodávat čtvrtinu vozů na elektrický nebo hybridní pohon. K tomu jí má pomoci pět elektromobilů a několik dalších modelů na hybridní pohon kombinující spalovací agregát a elektromotor s dobíjením z elektrické zásuvky (plug in hybrid). Škoda na současném autosalonu v Šanghaji představila koncept prvního elektromobilu Vision E s dojezdem až 500 km a autonomním řízením.


UVNITŘ GALERIE

Elektromobil Vision E

Modelová řada Octavia je pro Škodovku klíčová a zdaleka nejúspěšnější. Kdo by si ale myslel, že se tak bezvýhradně děje jen díky fleetovým bílým Octaviím s turbodieselem 1.6 TDI, byl by na omylu. Podíl tzv. derivátů v podobě Octavie RS a Scout je na některých trzích až překvapivě vysoký. Třeba v Německu je každá třetí prodaná Octavia buď RS nebo Scout, podobné je to i ve Švýcarsku či Velké Británii. U nás si sportovní RS kupuje každý desátý zájemce o Octavii, ani to není málo. Je vidět, že svou…


AUTOTEST

Škoda Octavia RS & Scout

Lidé chtějí auta, co sice budou skoro pořád jezdit po silnici, ale pocitově mají zvládat i terén. Tato situace nahrává různým crossoverům, které ovšem většinou nemají techniku zaručující jakékoliv nadstandardní schopnosti. Jedním z nich je Peugeot 2008.


AUTOTEST

Peugeot 2008

Volha bývala v komunistickém Československu symbolem vyšší třídy, papalášů, ale i elitních složek Veřejné bezpečnosti. Legendární auto sovětské výroby se přestalo před necelými deseti lety vyrábět, automobilka GAZ ale uvažuje o návratu značky. Nešlo by ovšem už o luxusní limuzíny, značku Volha by nesly spíše prostornější dodávky, píše server Vedomosti.

,
FOTOGALERIE

Legendární auto

Sportsvan je odnoží sedmé generace VW Golf, který vyniká zejména v oblastech vnitřní prostornosti a pohodlí. Vyzkoušel jsem verzi s motorem 1.4 TSI v kombinaci s manuální převodovkou.


AUTOTEST

Volkswagen Golf Sportsvan

Americký provozovatel alternativní taxislužby Uber stáhl z provozu všechna svá samořízená auta. Učinil tak poté, co se jeden z vozů firmy během jízdy v automatickém režimu srazil s jiným automobilem. Policie uvedla, že Uber je obětí nehody, neboť ji způsobil druhý vůz.

,
NOVÉ

Uber

Tentokrát se trochu odkloníme od prémiových superaut. Vyzkoušel jsem „obyčejné“ malé rodinné auto – Seat Toledo. Vyrábí se už nějakou dobu, ale stále může pro mnohé představovat zajímavé řešení potřeb běžného ježdění.


AUTOTEST

Seat Toledo