AUTOTEST

Volkswagen zrovna modernizuje svůj úspěšný novodobý „Brouk“. A jelikož je léto, vyzkoušeli jsme rovnou verzi Cabriolet, která nabízí nejen stylovou jízdu s nebem nad hlavou, ale i čtyři místa pro cestující.

Volvo pokračuje se svou modelovou ofenzivou a sebevědomě vstupuje do segmentu vyšší střední třídy. Já měl jedinečnou možnost vyzkoušet zbrusu nové V90, jež je vlajkovou lodí kategorie kombi.


AUTOTEST

Volvo V90

Škodovka s Roomsterem nadobro opustila třídu MPV a vsadila na rostoucí segment SUV. Srdcovým králem, žolíkem a esem v rukávu zároveň, má být pro mladoboleslavskou značku model Kodiaq. Jak moc změní velké SUV pravidla hry ve vysoce konkurenčním segmentu? Napověděly první jízdy…


NOVÉ

Test Škody Kodiaq

Osobně nejsem nijak nadšený z vlny hybridních aut, která se kvůli nesmyslným emisním pravidlům EU v posledních letech vyrojila. Jenže Toyota Prius má tradici od konce 90. let a během té doby se vyvinula ve velmi příjemné, celkem normální auto. Otázkou zůstává, jestli dává smysl.


AUTOTEST

Toyota Prius

BMW řady 4 je auto mnoha tváří, záleží jen na tom, jakou verzi si vyberete. Můžete mít naftový čtyřválec, benzinový šestiválec, pohon všech kol, nebo vrcholnou M4. Nebo 440i s M paketem a doplňky z řady Performance. Zkrátím to: je to výjimečné auto!


AUTOTEST

BMW 440i Performance

Audi Q3 je nejmenší z rodiny SUV, které německá automobilka nabízí. Vyzkoušel jsem verzi Sport s pohonem všech kol a motorem TDI. Dává smysl za ní utratit 902 900 Kč a nebo možná ještě mnohem víc?


AUTOTEST

Audi Q3 quattro

Mezi supersedany je opuštěný jako kůl v plotě. A přitom ho vytvořila automobilka, která v podstatě ignoruje naftové motory a soustředí se na hybridy. Díky bohu za to, že nové GS F má pořádný, chlapácký motor! Ale to není všechno, co z něj dělá výjimečné auto…


AUTOTEST

Lexus GS F

Pro jednou jsem si odpočinul od testování nových vozů a vydal se na cestu do Rüsselsheimu u Frankfurtu, kde se konal největší jednodenní sraz klasických aut a youngtimerů v Německu a možná i ve střední Evropě. Co bylo k vidění a jak to probíhalo?


Klassiker Treffen Rüsselsheim

AUTO VÝSTAVA

Hyundai představuje svůj pohled na to, jak se prosadit v čím dál oblíbenější kategorii kompaktních SUV. Představil drsně vyhlížející Tuscon a my jsme zjišťovali, čím může zaujmout.


AUTOTEST

Hyundai Tucson

Zpívá se, že severní vítr je krutý, to ale neznamená, že vše, co přichází ze severu, nedokáže zahřát u srdce. Naopak. Přístup seveřanů k produktovému designu je velmi specifický a na chladné klimatické podmínky reagují v konečném důsledku velmi útulnou a komfortní atmosférou. Zářným příkladem je zbrusu nové Volvo V90, které do třídy velkých prémiových kombíků přináší originální svěží vánek.


AUTOTEST

Volvo V90

Současnost nabízí různé alternativní pohony, kromě hybridů či elektrických aut jsou ale v praxi asi nejpoužitelnější auta na plyn, konkrétně CNG. Důkladně jsem vyzkoušel model od Audi.


AUTOTEST

Audi A3 Sportback g-tron