,
NOVÉ

Evropským autem roku dnes odborná porota vyhlásila sportovně-užitkový (SUV) Peugeot 3008. Druhá je Alfa Romeo Giulia, třetí Mercedes Benz třídy E. Celkem se o titul ucházelo 29 vozů. Loni vyhrál Opel Astra.

Audi Allroad je název, který už se od konce 90. let stihl vžít do povědomí domácích zákazníků. Zjednodušeně řečeno jde o derivát silničního auta s rozšířenými schopnostmi do lehkého terénu. Vyzkoušel jsem verzi A4 Allroad s pohonem všech kol a třílitrovým turbodieselem.


AUTOTEST

Audi A4 Allroad 3.0 TDI quattro

Jaguar se s novým modelem F-Type trefil do vkusu zákazníků. Auto se skvěle prodává a oslovuje širší klientelu – je totiž nabízeno s sešti- či osmiválcem, jako kupé i kabriolet, a dokonce i s pohonem všech kol. Na vrcholu celé nabídky pak stojí nová verze SVR.


AUTOTEST

Jaguar F-Type SVR

Škoda Auto na ženevský autosalon přiveze modernizovaný model Rapid a Rapid Spaceback. Dostane nová světla, benzinový tříválec a připojení k internetu. Automobilka to uvedla v tiskové zprávě. Autosalon v Ženevě začíná v úterý 7. března.

,
FOTOGALERIE UVNITŘ

ŠKODA MODERNIZUJE VZHLED

Nejmenší SUV od BMW se nedávno dočkalo druhé generace. Model se výrazně proměnil zejména díky použití nové platformy, má tak zcela odlišný charakter. Vyzkoušel jsem silnou benzinovou verzi 25i.


AUTOTEST

BMW X1 25i xDrive

Automobilka Mini dnes už neprodává pouze malé, stylové hatchbacky. Právě naopak, její nabídka je čím dál širší. Můžete mít tří nebo pětidveřovou verzi, kupé, mini bez střechy či model zapadající až někam mezi SUV. A pak také pětidveřové kombi, tradičně zvané Clubman.


AUTOTEST

Mini Cooper Clubman S

Automobilka Škoda představila tento týden novou verzi svého modelu Octavia. Bestseller české automobilky získal díky výraznému přepracování mimořádně osobitý design, luxusnější pojetí velkorysého interiéru a optimální jízdní vlastnosti. Příď se čtyřmi světlomety, kterou vyfasovala modernizovaná Škoda Octavia, sice nevzbudila vlnu nadšení, ale i tak je z nejprodávanější Škodovky po faceliftu lepší auto. V čem?


FOTOGALERIE UVNITŘ

Recenze

Někdejší dlouholetý šéfdesignér automobilky Škoda Jozef Kabaň přechází k německému výrobci automobilů, motocyklů a motorů BMW, kde rovněž povede designové oddělení. Dnes o tom informoval portál Automobilwoche, Škoda Auto následně odchod Kabaně potvrdila. Dosavadní šéfdesignér BMW Karim Habib post opustil na vlastní žádost.

,
NOVÉ

PŘECHOD ŠÉFDESIGNÉRA

Citroën již několik let vyrábí automobily pod svou značkou DS, která sdružuje modely se specifickým designem a výbavou. Už v roce 2010 se představil první zástupce nového směru – model DS3, který nyní po šesti letech prošel omlazovací kúrou.


AUTOTEST

Citroën – DS3

S důkladným otestováním Jaguaru F-Pace s naftovým čtyřválcem jsem konečně vyzkoušel všechny verze nového SUV značky Jaguar a díky tomu vím, která je pro vás ta pravá.


AUTOTEST

Jaguar F-Pace 2.0 diesel

VW Tiguan byl prvním zástupcem koncernu Volkswagen v segmentu malých SUV. Vznikal od roku 2007 a letos ho nahradila druhá generace, která ukazuje, jak intenzivním vývojem prošel.


AUTOTEST

Volkswagen Tiguan