89 Limitovaný počet kusů
Zde s 10 % slevou oproti ceně na stáncích.

Připravili jsme pro vás výběr toho nejlepšího, co v letošním roce vyšlo v Týdeníku Echo. Best of vyšel v rozsahu 140 stran a zařadili jsme do něj texty, jež mají časový přesah a reflektují nejdůležitější události letošního roku. Vybírali jsme z rozhovorů, reportáží, esejů i komentářů. Best of může být užitečné především nepravidelným čtenářům, ale i těm, kteří si chtějí archivovat klíčové texty a chtějí je mít v ucelené podobě.

 

Přineseme vám rozhovory s německým ekonomem a spisovatelem Thilo Sarrazinem, zpěvačkou Martou Kubišovou, profesorem architektury Emilem Přikrylem, ekonomem a důležitým mužem řecké Syrizy Teodorosem Paraskevopulusem, zachráncem 1268 lidí v „hotelu Rwanda“ Paulem Rusesabaginou, americkým historikem a odborníkem na Blízký východ Danielem Pipesem, izraelským politologem a filozofem Šlomo Avinerim a bývalým guvernérem centrální banky Pavlem Kysilkou. K tomu přidáme eseje a komentáře a jeden Salon.

 

V Salonu zařazeném do Best of si můžete přečíst diskuzi Daniela Kaisera s jeho hosty o situaci na Ukrajině a o tom, zda je Rusko reálným nebezpečím. Jeho pozvání přijala známá americká historička Anne Applebaumová, Alexandr Vondra a Jiří Weigl.

 

Analýza Lenky Zlámalové Ukradené dětství vám nabídne názor na to, jak zodpovědní lidé můžou vyrůst z dětí, kterým rodiče nejsou ochotni svěřit žádnou zodpovědnost za sebe sama. V textu Naše krásná moderní vyměklá společnost se zase Zlámalová zaměřila na to, proč jsme stále méně zdatní a stále hůř zvládáme problémy. A její komentář z březnového čísla vám nabídne ohlédnutí za sněmem hnutí ANO, ,,o němž nikdo nemůže říct, že nevěděl, oč Babišovi jde“.

 

Také text Daniela Kaisera Inženýr Strach se zabývá osobou Andreje Babiše a tím, jak zaměstnává bývalé policisty a spolupracuje s bezpečnostními službami. V jiném komentáři se Kaiser zaměřil na katastrofální sociální situaci v Řecku a Španělsku, která podle něj může poprvé v historii eurozóny vynést k moci radikální levici.

 

Komentátor Týdeníku ECHO Martin Weiss v textu Zavírání očí a našlapování kolem islámu klade odpovídá na otázku, proč z diskuze o islámu automaticky vylučujeme realitu a fakta. Weiss se také ohlédl za řeckou krizí, která odhalila slabiny a rizika projektu eura a která Evropu navíc rozhádala. Zabývá se i renesancí politické korektnosti. Mezi významné texty Weisse patří také recenze na knihu Petera Pomerantseva o surreálním srdci současného Ruska.

 

Z rubriky Umění & Kritika se můžete těšit na text Ondřeje Štindla o tom, kde se v nás bere nostalgie po radostné muzice 80. let. Nekrolog Ludvíka Vaculíka, autora, jehož není lehké hodnotit, pak napsal Lukáš Novosad.

Objednejte si Best of Ve vaší schránce bude do 7 pracovních dní.

Stisknutím objednacího tlačítka souhlasím se zpracováním osobních údajů (dle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů) a Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Echo Media, a. s.

Podle prováděcího nařízení rady EU č. 1042/2013 o společném systému daně z přidané hodnoty, prosíme, uveďte telefonní číslo, které používáte (včetně národní předvolby!).

Stisknutím objednacího tlačítka souhlasím se zpracováním osobních údajů (dle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů) a Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Echo Media, a. s.

Získejte Best of Echo jako dárek

Každý, kdo si pořídí roční předplatné tištěného vydání Týdeníku Echo do 31. 1. 2016, dostane speciální vydání Best of jako pozornost. Best of zašleme také všem předplatitelům, kteří budou mít platné roční předplatné tištěného Týdeníku Echo k 11. prosinci 2015.

Objednat předplatné

Týdeník Echo je inspirován anglosaskými analytickými časopisy, svou povahou se vymezuje proti všem současným trendům, představám a mýtům panujícím na českém mediálním trhu. Týdeník Echo se nepodbízí lacinému vkusu a je jiný především svým obsahem a grafickým zpracováním. Je kontrapunktem k pestrobarevné mase na českých trafikách. Věnuje se nejdůležitějším událostem v politice a ekonomice, společenským jevům doma i ve světě.

Nevíte si s něčím rady nebo máte nějaké otázky? Neváhejte nás kontaktovat buď na e-mailu predplatne@echo24.cz, na telefonním čísle +420 778 440 585.