,
NOVÉ

Nový film Richarda Gera Norman měl nedávno premiéru v Jeruzalémě. Herec však uvedl, že pro něj rozhodnutí jet do Izraele vůbec nebylo jednoduché. Důvodem jeho váhání byla současná izraelská politika. Hollywoodský herec odsoudil izraelské osady jako absurdní provokaci, informuje server Haaretz.

Britská policie zadržela a obvinila muže, který v sobotu poničil významný obraz v londýnské Národní galerii. Na plátno malíře Thomase Gainsborougha z 18. století zaútočil podle prohlášení galerie ostrým předmětem, což jej zásadně poškodilo. Informovala o tom dnes stanice BBC.

,
NOVÉ

Obraz Thomase Gainsborougha

Posmrtné zmrazení představuje mezi lidmi čím dál tím větší trend. Ať už se jedná o rodiče, manžele, domácí mazlíčky nebo sebe sama, lidé stále častěji věří, že až budou opět přivedeni k životu, budou technologie na jejich vyléčení. Ruská firma KrioRus momentálně nechává postavit již čtvrtou budovu, kde bude tyto služby poskytovat, informuje reportáž ČT24.

,
NOVÉ

Trend posmrtného zmrazení

Na zvláštní konflikt a chování amerického magnáta Donalda Trumpa upozornil člen skupiny One Direction Liam Payne v posledním čísle britského časopisu Rollacoaster. V rozhovoru uvedl, že je jednou Trump vyhodil ze svého hotelu Trump International v New Yorku, protože je jejich manager i přes Trumpovu žádost odmítl vzbudit, aby se sešli s jeho dcerou.

,
NOVÉ

Nesešli se s jeho dcerou

Finský režisér Juho Kuosmanen je nadějný tvůrce, který sbírá úspěchy se svým celovečerním debutem Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho. Černobílé boxerské drama, které vyhrálo jednu z hlavních cen na festivalu v Cannes, je ale podle jeho režiséra spíš filmem o lásce a hledání štěstí. Hlavní hrdina se totiž během přípravy na nejdůležitější zápas své kariéry zamiluje. „Ti, kteří se těší na boxerské drama, budou zklamaní. Olli byl totiž boxerem, který odmítal knokautovat svého protivníka…


ROZHOVOR

Vítězný film z Cannes jde do českých kin

Obyvatelé Dubaje se už v červenci dočkají nových taxi služeb. Cestující budou přepravováni vzduchem bez jakéhokoliv řidiče. Vozidlo bude schopné bez problémů unést 100 kg, píše server CNN. Dubaj zároveň nedávno oznámila plánovanou stavbu otočného mrakodrapu, těmito projekty se chce stát „nejchytřejším městem na světě“. 

,
NOVÉ

Otočný mrakodrap je málo

Ve svém domě ve státě Missouri zemřel v sobotu americký zpěvák a kytarista Chuck Berry. Uvedly to zahraniční agentury s odvoláním na místní úřady a média. Průkopníkovi rokenrolu, který koncertoval i v Česku a kterého proslavily hity jako Johnny B. Goode, Roll Over Beethoven a Sweet Little Sixteen, bylo 90 let.


NOVÉ

Hudební legenda

Libuše Jarcovjáková je fenomén české fotografie a úkaz na nočním nebi ostře a riskantně vedeného života. Postupně vychází na povrch, že od konce 70. let si vedla fotografický i literární deník, ve kterém zaznamenávala drsnou podobu prostředí, jimž šla sama vstříc: sexuální a etnické menšiny, lidi na okraji, originály i sebedestruktivní typy, melancholii noci a expresivitu ranní kocoviny. To zachycuje monumentální kniha Černé roky, o níž se nepochybně bude ještě dlouho mluvit.


TÝDENÍK ECHO

ROZHOVOR s fotografkou Libuší Jarcovjákovou

Podívejte se v rozsáhlé fotogalerii, jak se architektce Janě Hamrové ze studia Objektum podařilo uspořádat loft v Praze 1, který je dispozičně řešen jako 3+kk se schodištěm a dvěma koupelnami.


FOTOGALERIE

BYDLENÍ

Na pražském Výstavišti se koná výstava Body the Exhibition. Show s mrtvými, rozřezanými, z kůže svlečenými a různě nastylizovanými ostatky skutečných lidí, o jejichž totožnosti se však návštěvník nic nedozví. Výstavu kritizovala řada organizací – jak lidskoprávních, tak lékařských v čele s Českou anatomickou společností. Kritizovat ji budeme i my v Salonu Týdeníku Echo.


TÝDENÍK ECHO

Mrtví, rozřezaní, svlečení z kůže

Desátého března před devětašedesáti lety zemřel syn zakladatele československého státu a ovšem v roce 1948 jeho ministr zahraničí Jan Masaryk. A to za dodnes nejasných okolností: nalezen na dlažbě pod okny ministerstva, aniž se ví, jak k tomu došlo. Totiž zda šlo o sebevraždu, vraždu, či dle jedné z lidových teorií o pomstu komunistickému zřízení ve formě sebevraždy, narafičené za vraždu.


RECENZE

Rekordní film s velmi podivným výsledkem