UVNITŘ VIDEO

Komedii s názvem Rosencrantz a Guildenstern jsou mrtvi, ve které si hlavní role zahrají „filmový Harry Potter“ Daniel Radcliffe a Joshua McGuire, uvidí v přímém přenosu také čeští diváci. Slavná hra od českého rodáka Toma Stoppparda bude přenášená ze scény londýnského divadla Old Vic do pražských kin Aero a Bio Oko 20. dubna. Hra, která Stopparda proslavila, navíc letos bude mít 50 let od premiéry.

Titulky z českých médií jen za pár březnových dní: „Spoušť, nebo spása? Bobři obsadili řeky“ (Deník, 7. března), „Bobři poničili ovocné stromy, kraj majitelkám proplatí škodu“ (Zlín.cz, 7. března), „VIDEO: Fantom Dukovan byl přistižen. Je jím bobr“ (Třebíčský deník, 3. března)…


Černobílé portréty nacistických dozorkyň, které přinášíme v rozsáhlé galerii, vznikly po osvobození nacistického koncentračního tábora v Bergen-Belsenu ve vězení, kde ženy čekaly na soud. Snímky uchovává britské Imperial War Museum.

,
UVNITŘ FOTOGRAFIE

Bachařky z Bergen-Belsenu

Pražský ateliér Mimosa tvoří šest architektů. Muži a ženy, půl na půl. Tvrdí o sobě, že k vlastnímu navrhování potřebují klienta, který je inspiruje. Svou první zakázku, tehdy ještě v menší sestavě, dostali už během studií na FA ČVUT. Šlo hned o rodinný dům, pro sestru kamaráda. Před dvěma lety na sebe upozornili interiérem karlínské kavárny Proti proudu. Návrh byl inspirován karlínským inovátorem v oblasti elektrotechniky – Františkem Křižíkem. Proud a spojení se tak staly hlavními motivy…


ARCHITEKTURA

Osm let po vydání své poslední prózy Chladnou zemí vydává jeden z nejčtenějších českých spisovatelů a hojně překládaný autor Jáchym Topol novou knihu. Román Citlivý člověk vypráví o rodině, která hledá domov, promítají se do ní ale také Topolovy nedávné zážitky s úmrtími jeho nejbližších členů rodiny, vliv velkých postav české literatury i toho, co hýbe dnešní společností.

,
NOVÉ

Nová kniha Jáchyma Topola

Americkou nu metalovou skupinu Korn bude na jihoamerickém turné doprovázet 12letý baskytarista. Doporučení má jedno z nejlepších, neboť se jedná o syna baskytaristy Roberta Trujilla z legendární kapely Metallica. Původně měl na turné s Kornem jet její stálý člen Reginald Arvizu, přezdívaný „Fieldy“, který se ovšem z turné omluvil. Skupina to oznámila na svém facebookovém profilu.

,
NOVÉ

12letý metalista

Modelová řada Octavia je pro Škodovku klíčová a zdaleka nejúspěšnější. Kdo by si ale myslel, že se tak bezvýhradně děje jen díky fleetovým bílým Octaviím s turbodieselem 1.6 TDI, byl by na omylu. Podíl tzv. derivátů v podobě Octavie RS a Scout je na některých trzích až překvapivě vysoký. Třeba v Německu je každá třetí prodaná Octavia buď RS nebo Scout, podobné je to i ve Švýcarsku či Velké Británii. U nás si sportovní RS kupuje každý desátý zájemce o Octavii, ani to není málo. Je vidět, že svou…


AUTOTEST

Škoda Octavia RS & Scout

První vlaštovkou ohlašující změny na poli původní české televizní tvorby byl před třemi roky koncept Kanceláře Blaník. Tehdy se poprvé ukázalo, že i když klasické seriály o malých českých trampotách doktorů, kuchařů a policistů stále dosáhnou na slušná čísla sledovanosti (v případě komerčních televizí se za úspěch považuje cokoliv nad 800 tisíc diváků), mezi mladšími diváky roste hlad po původní tvorbě s alespoň základním vztahem k tuzemské realitě – na rozdíl od příběhů rozšafných postav…


NOVÉ

Týdeník Echo

Jeden z měsíců planety Saturn s názvem Enceladus zřejmě nabízí nejlepší podmínky pro život hned po naší planetě Zemi. Ukazují to výsledky sondy Cassini, kterou vyslal do vesmíru Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). O objevu informovala BBC a další média.

,
NOVÉ

VÝZKUM NASA

Film Music Prague festival nabídne 21. – 23. dubna několik premiér v koncertním provedení. Významnými hosty budou Craig Armstrong, autor hudby k filmu Moulin Rouge! nebo Joe Hisaiši, slavný autor hudby k anime filmům režiséra Hajao Mijazakiho.


NOVÉ

Film Music Prague festival