,
NOVÉ

Málokterá veřejná osoba je tak aktivní ve skupování internetových domén jako americký prezident Donald Trump. Realitní magnát, který se před měsícem nastěhoval do Bílého domu, si jich podle televize CNN během posledních let registroval přes 3000. Patří mezi ně nejen stránky odkazující na jeho obchodní či prezidentská témata, ale i adresy s mnoha nepříliš lichotivými názvy.

Počítačová společnost Razer se stala obětí krádeže dvou revolučních přístrojů. Prototypy notebooků se třemi monitory Projekt Valerie odcizil neznámý pachatel na technologickém veletrhu CES 17 v Las Vegas. O pár dní později se notebooky objevily na čínské internetové aukci Taobao, píše server TechTimes.

,
NOVÉ

Ukradené prototypy notebooků

Komunikace jen za pomoci myšlenek by v budoucnu nemusela být tak nemožná, jak se ještě v současnosti může zdát. Technologický gigant Facebook začal s náborem expertů v oblasti neurovědy, s jejichž pomocí by rád do své sociální sítě implantoval právě nástroje využívající dosud neprobádané části mozku. Telepatie je tak blíž, než se zdá, tlumočí plány oblíbené sociální sítě The Independent.

,
NOVÉ

Technologie budoucnosti

Izraelská společnost Urban Aeronautics pracuje 15 let na vývoji bezpilotního letadla, které bude schopné vzlétnout s pasažérem. Zkušební let se konal na konci loňského roku, na trhu by stroj nazvaný Cormorant mohl být v roce 2020. Podle agentury Reuters bude schopen přepravit až 500 kg zátěže rychlostí až 185 kilometrů za hodinu. Využitelný by mohl být například při evakuaci lidí, kteří uváznou v nedostupných či nebezpečných oblastech.

,
NOVÉ

Izraelské bezpilotní letadlo

Sociální síť Facebook opět čelila vlně kritiky. Její algoritmus, který automaticky detekuje a maže příspěvky se sexuálně explicitním a nemravným obsahem, zablokoval fotku, na níž byla socha Neptuna z italského města Bologna. Programu vadilo, že byl bůh moří nahý, píše server The Guardian.

,
NOVÉ

Cenzura na Facebooku

Roboti nahradí do roku 2036 polovinu „živé“ pracovní síly v USA. Automatizace průmyslu tak může ohrozit pracovní místa milionů Američanů, tvrdí zveřejněná 55stránková studie vypracovaná poradci Bílého domu. 

,
NOVÉ

Umělá inteligence

Pro doručování zásilek by v budoucnu nemuseli být potřeba lidé. Internetový gigant Amazon totiž už v brzké době hodlá začít testovat speciální systém, v němž by distribuci balíků obstarávaly bezpilotní drony. Velké letouny se zásobou zboží by plachtily v obrovské výšce přímo nad městy, odkud by menší vznášedla odlétala přímo ke koncovým zákazníkům. Informaci přinesl The Guardian. 

,
NOVÉ

Budoucnost v doručování

Sociální síť Dronstagram, kam uživatelé nahrávají fotografie a videa z dronu, vyhlásila žebříček nejlepších snímků roku 2016. Nabízí neokoukané záběry na města, pláže, sopky, ale i svatbu. Podívejte se na ně v naší fotogalerii.

,
FOTOGALERIE

Best of 2016