,
NOVÉ

Americký podnikatel a vizionář Elon Musk zveřejnil dokument, který shrnuje jeho prezentaci v rámci 67. mezinárodního astronautického kongresu v mexické Guadalajaře. Vědecký dokument, který nese volně přeloženo název „Jak učinit z lidstva multiplanetární druh“ popisuje Muskovy detailní plány na dobytí rudé planety a následné založení první lidské kolonie na Marsu. Klíčem k tomu má být markantní snížení nákladů potřebných pro cestu na Mars díky vytvoření „Meziplanetárního dopravního systému…

Indická raketa PSLV-C38 v pátek časně ráno vynesla na oběžnou dráhu kolem Země první českou technologickou družici VZLUSAT-1. Na svých internetových stránkách o tom informoval český Výzkumný a zkušební letecký ústav, který tento satelit vyvinul ve spolupráci s českými firmami a univerzitami.

,
NOVÉ

životnost družice je dva roky

Internetový gigant Google přitvrdí v boji s terorismem. Pro svůj portál Youtube.com hodlá zavést nové softwarové nástroje, které by měly identifikovat videa s extremistickým obsahem a mazat je. Zároveň s tím najme i další pracovníky, kteří se na rizikové příspěvky rovněž zaměří.

,
NOVÉ

Google přitvrdí proti terorismu

Google se zapojil do boje se znečištěným ovzduším. S pomocí týmu univerzitních výzkumníků společnost nainstalovala zařízení na měření kvality ovzduší na svá auta snímající ulice přes aplikaci Google Street View. Auta sbírala data po dobu jednoho roku v kalifornském městě Oakland. Z dat následně vytvořila interaktivní mapu kvality ovzduší. Informuje o tom server Mashable. 

,
NOVÉ

Mapa znečištěného ovzduší

Americká společnost Stratolaunch Systems, za kterou stojí spoluzakladatel Microsoftu Paul Allen, začíná v Kalifornii s pozemními zkouškami svého nosiče raket. Letoun, který bude vypouštět kosmické rakety z výšky zhruba 12 kilometrů, je s rozpětím křídel 117 metrů největším letadlem na světě, uvedla televize CNN.

,
UVNITŘ VIDEO

První start až v 2019

Vychutnat si drink mixovaný robotem, vyzkoušet teleportaci, zvítězit v samurajském VR souboji nebo si upříst nanovlákno. To vše a mnoho dalšího si budou moci vyzkoušet návštěvníci Inovačního veletrhu, který se koná 26. a 27. května v budově Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) při ČVUT v Praze a jehož pořadatelem je European Leadership & Academic Institute (ELAI).


NOVÉ

TÝDEN INOVACÍ 2017

Vláda schválila materiál k výstavbě vysokorychlostní železnice. Síť rychlodrah napojujících českou železnici na okolní státy má vyjít na 650 miliard korun. ČTK to řekl ministr dopravy Dan Ťok, který materiál na dnešní jednání předkládal. Spojení napojují české aglomerace do Německa na severu přes Drážďany a na jihu přes Domažlice. Trasa z Drážďan má pokračovat přes Prahu a Brno a Břeclav s alternativním pokračováním na Vídeň a Bratislavu. Poslední uvažovaná spojení mají směřovat z Brna do…

,
NOVÉ

Vláda schválila dokument

Tajná vnitřní pravidla sociální sítě Facebook umožňují zveřejnit sebepoškozování, obtěžování dětí bez sexuálního podtextu nebo týrání zvířat. Vyplývá to z uniklých dokumentů, které na svém webu zveřejnil britský deník The Guardian. Společnost má vypracovaný podrobný návod, jak mají její moderátoři v uvedených případech postupovat.

,
NOVÉ

Uniklé dokumenty

Desítky tisíc počítačů po celém světě, od Ruska po Španělsko a od Mexika po Vietnam, byly od pátku 12. května napadeny pomocí tzv. ransomwaru, což je škodlivý software, který zabraňuje přístupu k počítači, který je infikován, a jenž vyžaduje zaplacení výkupného (anglicky ransom) za zpřístupnění počítače. Škodlivý software, který je pojmenován WannaCry, rychle zablokuje počítačová data a za jejich odblokování požaduje platbu ve virtuální měně bitcoin, která je obtížně sledovatelná.

,

Bezprecedentní heckerský útok

S nepříjemným problémem se možná budou brzy potýkat cestující, kteří chtějí letět do Spojených států. Existuje možnost, že administrativa Donalda Trumpa zakáže používání notebooků a IT zařízení v kabinách dopravních letadel. Zprávu přinesla CNN.

,
NOVÉ

Letecká doprava