,
NOVÉ

Společnost Apple, která se pro část lidí stala kdysi kultovní značkou pro mobilní telefony a tablety, uvedla tento týden na trh zcela nový iPad. Pokud však někdo čekal technickou revoluci, musí být zklamán. Nový iPad totiž v řadě ohledů zaostává za starým, který nesl označení iPad Air 2.

Aero Vodochody dnes představilo nový letoun L-159, ve společnosti by mohla být obnovena i jeho sériová výroba. Aero jedná se třemi zájemci včetně Iráku, řekl na tiskové konferenci v Aeru Vodochody premiér Bohuslav Sobotka. Kdyby byl podepsán nový kontrakt, mohla by být sériová výroba podle mluvčí Aera Terezy Vrublové spuštěna za několik měsíců.

,
NOVÉ

Aero zvažuje sériovou výrobu

Americká soukromá společnost SpaceX jako první na světě opakovaně použila první stupeň nosné rakety k vynesení družice na oběžnou dráhu, což má snížit náklady na vesmírné lety. K historickému letu se raketa Falcon 9 vydala z odpalovací rampy, která byla využívána k misím Apollo při letech na Měsíc a později i raketoplánů.

,
UVNITŘ VIDEO

Vypuštění použité rakety

Děti budou mít možnost nahlásit šikanu i drobnější potíže s chováním spolužáků ve škole na novém webu, který vytvořili studenti z gymnázia Brno Vídeňská. Projektem Nenech to být chtějí pobídnout mlčící většinu ve školských kolektivech, aby informovala o tom, že někdo někomu ve škole ubližuje. Autoři projektu Jan Sláma a David Špunar ho představili novinářům společně s ministryní školství Kateřinou Valachovou (ČSSD), která nad projektem převzala záštitu.

,
NOVÉ

PROJEKT PROTI ŠIKANĚ

Zdlouhavým cestám v letadlech by již brzy mohl být konec. Společnost Boom Aerospace totiž chystá v brzké době postavit nadzvukové dopravní letadlo, jímž by firma ráda navázala na tradici podobných strojů typu Concorde. Na svůj plán už stihla shromáždit 41 milionů dolarů, další peníze by firma ráda získala od fanoušků v rámci dobrovolné sbírky, píše CNN.

,
VIDEO UVNITŘ

Nástupce Concordu

Jihokorejská společnost Samsung Electronics dnes představila svůj nový smartphone Galaxy S8. Měl by jí pomoci získat vedoucí pozici na trhu, o kterou ji po problémech s přístrojem Note 7 připravil konkurenční americký výrobce Apple. Přístroj S8 má zatím největší displej ve srovnání s jinými prémiovými telefony Samsungu a má se začít prodávat 21. dubna.

,
NOVÉ

Nový smartphone

Chytré telefony Galaxy Note 7, které loni jejich výrobce Samsung Electronics stáhl kvůli problémům s bateriemi, by se mohly vrátit na trh. Podle dnešního sdělení firmy by se v některých regionech mohly v případě souhlasu regulačních úřadů prodávat jako renovované přístroje, píše agentura DPA.

,
NOVÉ

Návrat ikony?

Zaplaťte, nebo smažeme obsah v přístrojích všem vaším zákazníkům, vyhrožuje společnosti Apple skupina hackerů. Podle svých slov prý mají hackeři více než 300 milionů přihlašovacích údajů uživatelů přístrojů od firmy Apple. Hackeři po firmě žádají až 100 tisíc dolarů (2,5 milionu korun). Společnost Apple hackerský útok odmítá, žádný se podle nich nestal a hackeři jen blafují, informuje Business Insider.

,
NOVÉ

Jak rukojmí drží uživatele

Problematikou bezpilotních vrtulníků nebo letadel, populárních technologií, která mají svá pro i proti, se bude zabývat mezinárodní Konference bezpečnostního managementu KBM 2017. V Praze ji 14. září pořádá společnost ASIS International, sdružení profesionálů s nejstarším bezpečnostním certifikátem na světě – CPP.

,
NOVÉ

Drony a legislativa

Čínská armáda zařadila do aktivní služby svou novou „neviditelnou“ stíhačku J-20. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na čínskou veřejnoprávní televizi CCTV. Tento bojový letoun, který je vybaven střelami dlouhého doletu a který lze jen obtížně zachytit radary, je považován za symbol snahy Pekingu modernizovat a zvýšit své vojenské kapacity.

,
NOVÉ

Vojenská technika

Únavné přenášení těžkých nákupů v igelitových taškách či batozích může už v brzké době patřit minulosti. Italská společnost Piaggio totiž na technickém veletrhu v Bostonu představila svůj nový projekt robotického zavazadla, které bude za svým vlastníkem ujíždět bez jakékoli námahy zcela automaticky. Firma už své vozítko testuje v ostrém provozu, do prodeje se ho chystá uvést do konce letošního roku, píše se na internetových stránkách výrobce.

,
VIDEO UVNITŘ

Od výrobce slavné Vespy