1 počasí

Po extrémním teplu potrvá ochlazování, v pondělí začne sněžit i v nížinách

NOVÉ

Témata: ,

Po mimořádně teplém začátku listopadu bude v dalších dnech pokračovat chladnější ráz počasí. V noci klesnou teploty pod nulu, přes den vystoupí příští týden maximálně na plus pět stupňů. Po víkendu má začít sněžit, a to nejen na horách. Sněhové přeháňky se objeví i v nižších polohách, byť tam se sníh asi dlouho neudrží. Vyplývá to z aktuální týdenní předpovědi a měsíční prognózy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

V příštích čtyřech týdnech se teploty nebudou vymykat z dlouhodobého průměru pro toto období. Zřejmě nejchladnější má být příští týden a také týden od 10. do 16. prosince. „Po extrémně teplém počasí v první polovině listopadu se uprostřed měsíce začalo ochlazovat a tento trend bude pokračovat i následujícím období. Přesto neočekáváme, že týdenní průměry teplot budou vybočovat z intervalů běžných hodnot pro danou roční dobu,“ uvedli meteorologové.

Srážek bude podle prognózy až do poloviny prosince průměrné množství. „Vzhledem ke všeobecnému poklesu teplot očekáváme kromě dešťových srážek i sněhové srážky, a to zejména na horách. V nižších polohách bude sněžit zatím jen přechodně v nejbližších dnech,“ uvádí výhled počasí.

V pondělí meteorologové očekávají, že na většině území začne slabě sněžit nebo se objeví sněhové přeháňky, jen v polohách pod 300 metrů nad mořem mohou být srážky i smíšené. Sněžení předpovídají i na další dny příštího týdne.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.