2 setkání s UFO?

VIDEO: USA přiznaly tajný program pro UFO a ukázaly jeden ze záznamů

, NOVÉ

Témata: , ,

Americké ministerstvo obrany vedlo tajný program, v rámci jehož byly zkoumány hrozby z kosmického prostoru. Existence programu byla v sobotu potvrzena. Americký deník The New York Times zveřejnil video pocházející z onoho programu, které ukazuje setkání amerických letounů s neznámým oválným předmětem.

Video, které New York Times zveřejnilo se souhlasem amerického ministerstva obrany, zobrazuje setkání dvou amerických letounů Navy F/A-18 Super Hornet s neidentifikovatelným létajícím předmětem. Audio záznam navíc přibližuje komunikaci obou pilotů, kteří nechápou, co vlastně vidí. Jsou udiveni rychlostí a rotujícím pohybem oválného objektu.

Jen malá skupina lidí věděla o programu, který fungoval v letech 2007 až 2012. Pentagon přitom stál 22 miliónů dolarů ročně z celkového rozpočtu 600 miliónů dolarů, které mělo ministerstvo k dispozici.

Vědci jsou však k existenci UFO stále skeptičtí. Zdůrazňují, že nevysvětlitelné události nejsou automaticky důkazem mimozemského života.

Otec programu a bývalý demokratický senátor Harry Reid o programu řekl, že byl vážnou snahou dosáhnout pravdy uprostřed „spousty důkazů na podporu dotazování.“ Zároveň na Twitteru řekl: „Pokud někteří tvrdí, že mají odpovědi, tak se sami oklamávají.“

Video společně s dalšími informacemi zveřejnil podle Chicago Tribune důstojník tajné služby Luis Elizondo těsně před tím, než opustil úřad. Elizondo v interní pentagonské žádosti, která požadovala, aby byla videa zveřejněna, tvrdil, že snímky by mohly pomáhat ve vzdělávání pilotů a tím zvýšit bezpečnost létání.

V rozhovorech však později řekl, že jeho hlavním záměrem bylo upozornit na téměř neznámý program na studium hrozeb z kosmického prostoru. Mluvčí ministerstva obrany pak v sobotu existenci programu americkým novinářům potvrdil.

Čtěte také: VIDEO: Hledači záhad pořídili dosud nejlepší záběry vojenské oblasti 51

Pusťte si první video na Echo TV – rozhovor s Mirkem Topolánkem.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.