1 ŠKODA AUTO

Závodník Škodovky skončil, omylem odhalil očekávaný pokles zisku firmy

, NOVÉ

Témata: , , ,

Mladý norský závodník firemního týmu Škodovky musel skončit poté, co na svém Instagramu zveřejnil fotografii z neveřejného jednání firmy. Neuvědomil si totiž, že je na fotografii zachycený graf ukazující očekávaný prudký propad provozního zisku Škody Auto v příštích letech. Informaci přinesl sever ihned.cz.

Norský závodník Ole Christian Veiby byl součástí v posledních letech velmi úspěšného závodního týmu Škoda Motorsport. Pak ovšem na svém Instagramu zveřejnil původně nejspíš neškodně zamýšlenou fotografii, která zachycuje neveřejné jednání firmy Škoda Auto. Doprovodil ji popiskem „Dneska trochu jiná práce a rozesmátým smajlíkem.“

Problém tkvěl v tom, že se do výřezu fotografie dostaly informace, které byly z dobrého důvodu prezentované na neveřejném jednání. Graf v pozadí fotografie ukazoval očekávaný prudký propad provozního zisku firmy v příštích dvou letech. Z loňských 1,6 miliard eur by mohl klesnout až na polovinu. Navíc fotografie zachytila i tou dobou utajovaného nástupce Škody Rapid.

Pár dní po zveřejnění firma ukončila spolupráci s norským závodníkem i jeho spolujezdcem. „Pro rok 2019 měníme naši strategii. Z toho důvodu musí Ole Christian Veiby a Stig Rune Skjaermœn opustit náš tým,“ řekl šéf Škoda Motorsport Michal Hrabánek. Ke konkrétním důvodům vyhazovu se firma vyjádřit nechtěla. „Obecně ale ve společnosti Škoda Auto platí, že porušení povinnosti utajení má pro zainteresované osoby důsledky,“ dodal pro ihned.cz mluvčí Škody Auto Zdeněk Štěpánek.


Čtěte dále: Zahraniční investoři z Česka stahují stovky miliard

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.