2 úmrtí miliardáře DeVose

Zemřel zakladatel Amwaye, průkopník multi-level marketingu

NOVÉ

Témata: ,

Ve věku 92 let dnes zemřel americký miliardář Richard DeVos, spoluzakladatel společnosti Amway a majitel basketbalového týmu Orlando Magic. Mluvčí rodiny podle agentury AP uvedl, že DeVos zemřel v důsledku komplikací způsobených infekcí.

DeVos založil společnost Amway v roce 1959 se svým přítelem Jayem Van Andelem, který zemřel v roce 2004. Firma zaměřená na přímý prodej zboží prostřednictvím takzvaného multi-level marketingu nyní působí ve více než stovce zemí, včetně České republiky. Název podniku je zkratkou slov „American Way“ (Americká cesta), upozorňuje AP.

„Rich a můj otec vybudovali tuto firmu od základů a v mnoha směrech byl Rich srdcem a duší podniku,“ uvedl Steve Van Andel, který je předsedou správní rady společnosti. „Jeho vize a elán po více než 50 let inspirovaly naše zaměstnance a majitele nezávislých podniků,“ dodal.

V roce 1991 DeVos koupil tým Orlando Magic působící v severoamerické basketbalové lize NBA. „Devosova bezmezná štědrost, inspirativní vedení a nakažlivý entusiasmus zůstanou navždy v paměti,“ uvedl šéf týmu Alex Martins. „Byl to prostě roztleskávač týmu číslo jedna a nejlepší majitel, jakého si kdy fanoušci mohli přát,“ dodal.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Trump vyšetřuje anonymní komentář: Pence i Pompeo autorství popírají

Kniha novináře Woodwarda líčí Trumpa jako tvrdohlavce s inteligencí školáka

Z nového čísla Piráti se chystají sestřelit ANO. Rozhovor s volebním lídrem Zdeňkem Hřibem

Echo týdne: Se sirotky máme zkušenosti ● Téma: Zhoršení naděje dožití ● Komentář: Urážka majestátu ● Svět: Bavorská zkouška ohněm ● Esej: Česká pšenice a čínská rýže

Klausovy semináře pod dohledem StB Jak se v 80. letech rodila nová ekonomická elita
Beznaděj hororu Děsivé dědictví a jiné hrůzy

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.