2 úmrtí miliardáře DeVose

Zemřel zakladatel Amwaye, průkopník multi-level marketingu

NOVÉ

Témata: ,

Ve věku 92 let dnes zemřel americký miliardář Richard DeVos, spoluzakladatel společnosti Amway a majitel basketbalového týmu Orlando Magic. Mluvčí rodiny podle agentury AP uvedl, že DeVos zemřel v důsledku komplikací způsobených infekcí.

DeVos založil společnost Amway v roce 1959 se svým přítelem Jayem Van Andelem, který zemřel v roce 2004. Firma zaměřená na přímý prodej zboží prostřednictvím takzvaného multi-level marketingu nyní působí ve více než stovce zemí, včetně České republiky. Název podniku je zkratkou slov „American Way“ (Americká cesta), upozorňuje AP.

„Rich a můj otec vybudovali tuto firmu od základů a v mnoha směrech byl Rich srdcem a duší podniku,“ uvedl Steve Van Andel, který je předsedou správní rady společnosti. „Jeho vize a elán po více než 50 let inspirovaly naše zaměstnance a majitele nezávislých podniků,“ dodal.

V roce 1991 DeVos koupil tým Orlando Magic působící v severoamerické basketbalové lize NBA. „Devosova bezmezná štědrost, inspirativní vedení a nakažlivý entusiasmus zůstanou navždy v paměti,“ uvedl šéf týmu Alex Martins. „Byl to prostě roztleskávač týmu číslo jedna a nejlepší majitel, jakého si kdy fanoušci mohli přát,“ dodal.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Trump vyšetřuje anonymní komentář: Pence i Pompeo autorství popírají

Kniha novináře Woodwarda líčí Trumpa jako tvrdohlavce s inteligencí školáka

Z nového čísla Světové velmoci na hraně. Je další velká válka nevyhnutelná?

Echo týdne: BIS, stará doba a pražští sankyloti ● Téma: Druhá transformace ● Kauza: Ťokovy dálnice ● Komentář: Politika utopená v krvi ● Esej: Proč je les oslabený?

Právní řád v Česku nefunguje Bývalý velvyslanec Milan Sedláček o sobě a české justici
Láska za časů internetu Hledáte trvalý vztah? Bez tradičních metod to nepůjde

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.