Češi neudrželi vedení nad Brazílii a podlehli 1:3

Přátelské utkání

Češi neudrželi vedení nad Brazílii a podlehli 1:3NOVÉ 1

Čeští fotbalisté podlehli v přípravném utkání v Praze hvězdné Brazílii 1:3 a po pátečním nejvyšším debaklu v samostatné historii 0:5 od Anglie na úvod evropské kvalifikace prohráli i s druhým gigantem. Reprezentanty poslal v Edenu do vedení v 37. minutě prvním gólem v národním týmu David Pavelka, pětinásobní mistři světa ale po pauze otočili stav. V 49. minutě srovnal Roberto Firmino a v 83. a 90. minutě se dvakrát prosadil střídající Gabriel Jesus.

Češi se historicky nejúspěšnějšího týmu mistrovství světa nezalekli a v první půli podali mnohem odvážnější výkon než v Anglii. Ve 22. minutě Schick z přímého kopu překvapivě mířil po zemi pod zdí a brankář Liverpoolu Alisson měl hodně práce, aby míč vytáhl.

V 37. minutě se český tým dočkal vedení. Masopust potáhl míč středem, hostující Allan jej tečoval do běhu Pavelkovi a ten střelou zpoza vápna otevřel skóre. Ve 20. reprezentačním utkání se dočkal premiérové trefy.

Po přestávce poslal Šilhavý na trávník Gebre Selassieho místo Nováka a obránce Brém se uvedl nejhůře, jak mohl. V 49. minutě poslal nepřesnou přihrávku zpět na Suchého, před kterého se natlačil Firmino a sám před Pavlenkou srovnal.

Poté kvůli zranění střídali Darida, který zastoupil stejně jako v Anglii zraněného kapitána Dočkala, a Čelůstka. Na trávník se dostal Kúdela, jenž v den 32. narozenin prožil debut za národní tým. Předtím hrál jen v neoficiálním zápase v roce 2008.

V 61. minutě mohl otočit stav Coutinho, ale Pavlenka vyrazil balon na roh. Český gólman si blýskl i v 77. minutě proti Neresovi. Mezitím naskočil k premiéře v reprezentačním A-týmu domácí Král.

Sedm minut před koncem už Brazilci otočili stav. Po Danilově kolmici přihrál Neres střídajícímu Gabrielu Jesusovi a ten doklepl míč do prázdné branky. V 90. minutě pak útočník Manchesteru City po další pěkné kombinaci nadvakrát překonal Pavlenku. Domácí hráče i tak vyprovázel ze hřiště potlesk.