1 Rekordní ztráta

GE má za čtvrtletí rekordní ztrátu, dividendu sníží na jeden cent

NOVÉ

Témata:

Americký průmyslový konglomerát General Electric (GE) vykázal ve třetím čtvrtletí rekordní čistou ztrátu 22,8 miliardy dolarů (519,2 miliardy Kč). Na vině je odpis v elektrárenské divizi, toto odvětví v rámci GE prodělalo v uplynulém kvartálu 631 milionů dolarů (14,4 miliardy Kč). Firma dnes také uvedla, že svou jadernou divizi rozdělí na dvě části a dividendu sníží na pouhý jeden cent na akcii.

Firma dosud vyplácela dividendu 12 centů na akcii. I to je ale už snížená dividenda, protože do loňska podnik vyplácel 24 centů na akcii. Kdysi nejhodnotnější americká firma si od snížení dividendy slibuje roční úsporu 3,9 miliardy dolarů.

"Naše výsledky se ani zdaleka neblíží plnému potenciálu," uvedl výkonný ředitel GE Larry Culp. Do čela korporace nastoupil teprve na začátku října, když byl z funkce kvůli špatným výsledkům nucen odejít jeho předchůdce John Flannery. Ten byl již druhým šéfem, kterého se více než 100 let stará firma zbavila v uplynulých 14 měsících.

Rival německého průmyslového konglomerátu Siemens je už delší dobu v hluboké krizi. Tržby se v uplynulém čtvrtletí meziročně snížily o čtyři procenta na 29,6 miliardy dolarů.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.