Česká ostuda. Hokejový tým prohrál na MS s Rakouskem

MS V HOKEJI

Čeští hokejisté prohráli s outsiderem - ilustrační snímek. Foto: Shutterstock
1

Českému hokejovému týmu se naprosto nepovedl zápas s papírovým outsiderem. Na mistrovství světa ve Finsku prohrál náš národní tým s Rakušany 1:2 po samostatných nájezdech. Jde o první porážku od tohoto soupeře v historii samostatné české hokejové reprezentace.

Už první třetina naznačila, co můžeme od národního týmu očekávat. Hra byla nervozní, ukvapená a křečovitá. První branku dal Matěj Stránský, avšak rozhodčí po přezkoumání u videa branku neuznal z důvodu postavení Tomáše Hertla v brankovišti. Smůlu utnul až gól kapitána Romana Červenky v závěru úvodní třetiny.

Druhá třetina byla ještě horší. Kromě tyčky Davida Krejčího nebylo vidět nic. Rakušané poctivě bránili a drželi si nadějný stav do závěrečné třetiny, ve které se na ně usmálo štěstí. Půl minuty před koncem základní hrací doby propálil českého brankáře Karla Vejmelku Brian Lebler.

V prodloužení Češi sice drželi puk, gólu se ovšem nedočkali a to ani v samostatných nájezdech, kde se neprosadil ani jeden z pěti českých hokejistů. Za Rakušany proměnil nájezd Schneider a rozhodl tak o porážce Českého týmu. Pro ně už je to druhá prohra na mistrovství světa v řadě.

Další zápas sehrají Češi ve čtvrtek v 19:20 proti Lotyšsku.

ČR – Rakousko 1:2 po samostatných nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 18. Červenka (Blümel, Kundrátek) – 60. Lebler (Heinrich, Schneider), rozhodující sam. nájezd Schneider. Proměněný nájezd: Schneider (Rak.). Neproměněné nájezdy: Hertl, Červenka, Blümel, Smejkal, Krejčí – Kasper, Ganahl, Heinrich. Rozhodčí: Nord (Švéd.), Frandsen – Kroyer (oba Dán.), Constantineau (Fr.). Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 3264.