1 NEJVĚTŠÍ RUSKÁ BANKA

Ruská Sberbank by mohla získat téměř třetinu zadluženého Agrokoru

NOVÉ

Témata: ,

Největší ruská banka Sberbank by mohla získat zhruba 30procentní podíl v zadluženém chorvatském potravinářském koncernu Agrokor. Informoval o tom v sobotu chorvatský deník Večernji list. Sberbank je největším věřitelem Agrokoru s pohledávkami v hodnotě kolem 1,1 miliardy eur (zhruba 28 miliard Kč).

Společnost Agrokor je největším zaměstnavatelem na Balkáně, pracuje v ní zhruba 60.000 lidí. V loňském roce se však firma v důsledku vysokého zadlužení dostala pod nucenou správu a do července musí dosáhnout konečné dohody s věřiteli.

Firma minulý týden uvedla, že podmínky dohody o restrukturalizaci dluhu by měly být připraveny do 10. dubna. Věřitelé by podle firmy měli o dohodě hlasovat před 10. červencem, což je konečný termín pro odvrácení bankrotu, napsala agentura Reuters.

„Věřitelé se shodli na návrhu, který by měl být oficiálně přijat příští týden,“ uvedl dnes Večernji list. „Sberbank bude vlastnit zhruba 30 procent (Agrokoru). Společně s další ruskou bankou VTB se bude podíl kontrolovaný bankami z Ruska blížit 45 procentům,“ dodal. VTB má vůči Agrokoru pohledávky v hodnotě 300 milionů eur.

Až čtvrtinový podíl v Agrokoru by podle listu měli získat držitelé dluhopisů podniku, z nichž je největší americký investiční fond Knighthead. Až desetiprocentní podíl by pak měly získat chorvatské banky.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Britové prý našli tajnou ruskou laboratoř, odkud pochází jed novičok


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.