Úspěch mladé sportovkyně

Romská holčička, která běhala v balerínách, skončila druhá na mistrovství republikyNOVÉ 2

Annamária Horváthová, mladá dívka z romské osady v Moldavě nad Bodvou, upoutala pozornost na konci léta 2018, kdy internetem kolovala fotografie z jednoho lokálního běžeckého závodu. Ten Annamária Horváthová vyhrála. Na stupínku vítězů, kde stála, měla ale na rozdíl od svých soupeřek pouze baleríny, v nichž běh absolvovala. O víkendu se Horváthová zúčastnila slovenského republikového mistrovství v běhu na dva kilometry, v němž skončila druhá.

Annamária Horváthová se v pondělí umístila na druhém místě v běhu na 2 000 metrů v kategorii starších žaček. Zaznamenala tak další úspěch.

Dívka, která pochází z romské osady, vzbudila pozornost již v roce 2018, kdy dokázala porazit v běhu stejně staré dívky v jednom z místních závodů v Moldavě nad Bodvou. Běžela přitom pouze ve starých balerínách. Psali jsme o tom zde.

Krátce po zmedializování dívčina úspěchu se v září 2018 našel i solidární sponzor a zakoupil Annamárii její první sportovní boty. S dívkou se dokonce sešel také tehdejší prezident Andrej Kiska.

Server TV noviny upozornil, že na Slovensku může být mnoho talentovaných dětí, jejichž rodiny ale nemají dostatek finančních prostředků na zakoupení sportovního vybavení nebo na rozvoj jejich talentu.