Nezdar ve fotbalové Evropě

Černý den českého fotbalu, vypadly hned tři týmy. Poslední nadějí je SlaviaNOVÉ
Fotbalisté Sparty s tureckým Trabzonsporem Foto:

1

Čeští fotbaloví fanoušci na uplynulý čtvrteční večer příliš rádi vzpomínat nebudou. Znamenal totiž konec nadějí hned tří celků na umístění v Evropské lize. Hráči plzeňské Viktorie sice v odvetě 3. předkola doma porazili Antverpy 2:1 po prodloužení, pravidla a úvodní prohra však dál posunuly belgický tým. Do hlavní fáze soutěže nepostoupily ani Mladá Boleslav se Spartou. Posledním českým zástupcem v pohárové Evropě tak zůstává pražská Slavia.

„Strašně nás to mrzí. Odehráli jsme úžasné utkání, od 15. minuty jsme hráli skvěle. Musím říct, že to byl jeden z nejlepších zápasů, co jsme tady v Plzni odehráli. Je obrovská škoda, že se nepodařilo postoupit, i když jsme byli k tomu postupu hodně blízko. Rozhodují góly a my jsme dostali v závěru gól, který rozhodl. Ale myslím, že za dnešní výkon se nemusíme stydět,“ hodnotil čtvrteční utkání trenér plzeňských fotbalistů Pavel Vrba.

Viktoria kvůli porážce 0:1 v úvodním duelu nepostoupila na nižší počet branek vstřelených venku a teprve podruhé za posledních devět let nebude hrát skupinu pohárů. To hráči Mladé Boleslavi prohráli na domácím hřišti odvetu 3. předkola s bukurešťskou FCSB 0:1 a po remíze 0:0 v Rumunsku se do závěrečného play off rovněž nedostali. Sparta v odvetě třetího předkola prohrála 1:2 s tureckým Trabzonsporem, po dřívější remíze 2:2 na pražské Letné do závěrečného play off o místo v základní skupině neprošli. O vítěznou branku tureckého celku se v osmé minutě nastavení postaral český obránce Filip Novák.

Skupinu evropských pohárů si tak zahraje jen Slavia, kterou čeká závěrečné 4. předkolo Ligy mistrů. V tom českému týmu los přisoudil rumunskou Kluž. „Všichni kromě Slavie se budou soustředit jen na ligu. Jaký to bude mít vliv, se uvidí na konci ligy,“ soudil Pavel Vrba.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.