1 VLÁDA

Prezident Zeman jmenuje Maláčovou ministryní na konci července

, NOVÉ

Témata: ,

Novou ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou jmenuje prezident Miloš Zeman 30. července na zámku v Lánech. Než ke jmenování dojde, prezident se s kandidátkou na ministerský post tradičně setká. Oznámil to mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček na svém Twitteru.

Prezident se s Janou Maláčovou setká v úterý v Lánech a na konci měsíce ji pravděpodobně jmenuje ministryní práce a sociálních věcí. Zeman na ní dříve ocenil, že absolvovala dvě prestižní vysoké školy. Maláčová získala magisterské tituly v oboru politologie na Univerzitě Johanna Wolfganga Goetha ve Frankfurtu nad Mohanem a oboru politická ekonomie Evropy na Londýnské ekonomické škole.

Jana Maláčová, která dosud na ministerstvu vedla odbor rodinné politiky, nahradí dosavadního ministra Petra Krčála, který tento týden na funkci rezignoval poté, co se objevilo podezření z plagiátorství v jeho bakalářské práci.


Čtěte dále: Krčál opisoval i ve své diplomové práci. Tentokrát sám od sebe

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.