1 VLÁDA

Prezident Zeman jmenuje Maláčovou ministryní na konci července

, NOVÉ

Témata: ,

Novou ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou jmenuje prezident Miloš Zeman 30. července na zámku v Lánech. Než ke jmenování dojde, prezident se s kandidátkou na ministerský post tradičně setká. Oznámil to mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček na svém Twitteru.

Prezident se s Janou Maláčovou setká v úterý v Lánech a na konci měsíce ji pravděpodobně jmenuje ministryní práce a sociálních věcí. Zeman na ní dříve ocenil, že absolvovala dvě prestižní vysoké školy. Maláčová získala magisterské tituly v oboru politologie na Univerzitě Johanna Wolfganga Goetha ve Frankfurtu nad Mohanem a oboru politická ekonomie Evropy na Londýnské ekonomické škole.

Jana Maláčová, která dosud na ministerstvu vedla odbor rodinné politiky, nahradí dosavadního ministra Petra Krčála, který tento týden na funkci rezignoval poté, co se objevilo podezření z plagiátorství v jeho bakalářské práci.


Čtěte dále: Krčál opisoval i ve své diplomové práci. Tentokrát sám od sebe

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.