Česko remizovalo s Chorvatskem 1:1, přiblížilo se postupu do osmifinále

FOTBALOVÉ EURO

První branka zápasu Patricka Schicka. Foto: printscreen ČT Sport
1

Čeští fotbalisté v pátek v Glasgow ve druhém utkání v základní skupině D na mistrovství Evropy remizovali s chorvatským týmem 1:1. Národní tým si tím usnadnil postup do osmifinále.

O první gól zápasu se v 37. minutě postaral z penalty Patrik Schick poté, co český střelec dostal při centru z rohového kopu loktem do nosu od obránce Dejana Lovrena. Schickovi se podařilo proměnit i se zakrváceným nosem. Schick si zasloužil mezinárodní ovace za ukázkový lob téměř z poloviny hřiště na prvním utkání se Skoty. Více jsme o zápasu a Schickově nevídané střele psali zde.

Chorvati vyrovnali na úvod druhé půle, kdy domácí záložník Ivan Perišić překonal obranu českého brankáře Tomáše Vaclíka.

Ani jeden z týmů si nedokázal ukořistit výhru ani po třech minutách nastavení a utkání tak skončilo remízou 1:1.

Na EURO se Češi a Chorvaté naposledy utkali před pěti lety, tehdy zápas rovněž ukončili remízou, 2:2. Čechy čeká další utkání v úterý 22. června, a sice proti Anglii.

Český tým má v součtu s úvodní výhrou 2:0 nad Skotskem na kontě čtyři body a vede neúplnou tabulku skupiny D o bod před Anglií, která má k dobru večerní souboj se Skotskem. Chorvaté v pátek získali první bod a jsou třetí. K postupu by mohly národnímu výběru stačit i stávající čtyři body, neboť vedle prvních dvou celků z každé skupiny postoupí do osmifinále i nejlepší čtveřice z třetích míst.