1 TRUMP SE SEJDE S PUTINEM

Trump se setká s Putinem, chce řešit zbraně a KLDR

NOVÉ

Témata: , , ,

Americký prezident Donald Trump se hodlá v "nepříliš vzdálené budoucnosti" sejít se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Oznámil to během dnešního setkání s novináři.

Tématy vrcholné schůzky mají být pokračující závody ve zbrojení, vztahy s KLDR či situace v Sýrii a na Ukrajině.Trump o možném summitu dnes hovořil telefonicky s Putinem, jemuž blahopřál ke znovuzvolení v nedělních prezidentských volbách. Plány na uspořádání schůzky prezidentů potvrdil podle agentury TASS i Kreml.

Americký prezident Donald Trump dnes telefonicky hovořil se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem, který v neděli obhájil ve volbách funkci hlavy státu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nejmenovaného činitele Bílého domu. Telefonát potvrdila i ruská agentura TASS s tím, že Trump svému partnerovi blahopřál k volebnímu vítězství. Hovořilo se rovněž o možném summitu.

Prezidenti se dohodli na rozvoji dalších dvoustranných kontaktů, a to i s ohledem na změny ve vedení ministerstva zahraničí USA," napsala ruská agentura s odvoláním na informace z Kremlu. Trump nedávno z vedení diplomacie odvolal Rexe Tillersona a nahradil ho dosavadním šéfem špionážní služby CIA Mikem Pompeem. Jmenování musí potvrdit Senát amerického Kongresu.

ČTĚTE TAKÉ: „Náš cíl je společný“. Zeman gratuloval Putinovi a pozval ho do Česka

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.