VIDEO: Německé děti v mešitě v maskáčích a se zbraní? Nepřípustné, tvrdí politici

Incident v mešitě

VIDEO: Německé děti v mešitě v maskáčích a se zbraní? Nepřípustné, tvrdí politiciNOVÉ
Německé děti pochodující mešitou v maskáčích? Nepřípustné, tvrdí politici Foto:

FOTO: Reprofoto YouTube

1
Svět

tp Echo24

Němečtí politici v Severním Porýní-Vestfálsku řeší video a fotografie z mešity ve městě Herford, na kterých malé děti pochodují v maskovaném oblečení a s atrapami zbraní. Kritizovanou akci zorganizoval Ditib, Turecko-islámská unie pro náboženské záležitosti a pobočka turecké vládní agentury pro náboženské záležitosti Diyanet. Situaci by měl nyní řešit zemský Úřad na ochranu dětí a mladistvých, informuje server Neue Westfälische.

„Záběry z mešity jsou znepokojivé a zcela nepřijatelné,“ řekl zemský ministr pro rodinu a integraci Joachim Stamp (FDP). „Incident posiluje naše obavy, že Ditib v Severním Porýní-Vestfálsku jedná v politických zájmech turecké vlády,“ uvedl dále Stamp a vyzval k jednoznačnému vyjasnění situace, zejména k nahlášení informací, zda k podobným incidentům docházelo i v jiných společenstvích.

„Obléct děti do bojového oblečení je v Německu naprosto nepřípustné,“ cituje server NW starostu Herfordu Tima Kählera.

Incident vyvolává v Německu otázku, do jaké míry byl ohrožen zdravý vývoj dítěte. Podle zemského ministerstva jdou tyto aktivity výrazně proti duchu nenásilného vzdělání. „Zde jsou děti politicky využívány,“ řekl europoslanec Arne Gericke (Freie Wähler). zemský poslanec za SPD Christian Dahm zase kritizoval, že nahrávka postrádá známky integrace.

Organizace, která Ditib zastřešuje v Kolíně nad Rýnem, Turecký islámský institut pro náboženství, na výzvy serveru Neue Westfälische vyjádření k akci neposkytla. Organizace s úzkými vazbami na turecký stát byla již v minulosti kritizována.

Čtěte také: Zklamaní uprchlíci opouštějí Německo a prodávají své dokumenty

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.