Chová se jako Hillary, reagoval Zeman na Drahošovy obavy o ovlivňování voleb

zemanovo vyjádření

Chová se jako Hillary, reagoval Zeman na Drahošovy obavy o ovlivňování volebNOVÉ
Miloš Zeman Foto:

FOTO: Jan Zatorsky

1
Domov
Sdílet:

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš buď disponuje vlastní tajnou službou, nebo se na sebe snaží upozornit šířením konspirací, prohlásil prezident Miloš Zeman. V závěru své návštěvy Jihomoravského kraje tak reagoval na Drahošovo vyjádření, že se obává působení zahraničních tajných služeb na volby v Česku prostřednictvím dezinformací.

Zeman novinářům v Boskovicích řekl, že považuje za urážku občanů, pokud někdo tvrdí, že mohou v případě voleb do Sněmovny či na Hrad být ovlivněni „jakýmisi imaginárními zahraničními službami“. „To by znamenalo, že jsou nesvéprávní. Člověk by snad neměl považovat občany ze nesvéprávné,“ uvedl Zeman.

Bezpečnostní informační služba (BIS) Drahošovo prohlášení dementovala, dodal prezident. „Jinými slovy ho naprosto shodila,“ uvedl Zeman. Civilní kontrarozvědka předtím uvedla, že nemá závažné informace o tom, že by cizí zpravodajské služby nezákonně ovlivňovaly volby. Rizika dezinformačních kampaní však BIS připouští.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Ačkoliv Zeman připomněl svůj slib, že se nebude vyjadřovat k protikandidátům, v závěru odpovědi na novinářský dotaz Drahoše kritizoval. „Myslím, že to je pouze zoufalý pokus upozornit na sebe šířením konspiračních teorií,“ uvedl. Drahoš se tak podle něj chová podobně jako poražená kandidátka loňských amerických prezidentských voleb Hillary Clintonová.

Drahoš se sešel s premiérem Bohuslavem Sobotkou. Informoval ho, o svých obavách. Uvedl, že výsledky voleb v České republice ovlivňují zahraniční tajné služby prostřednictvím dezinformací. Na svém webu pak zveřejnil seznam dezinformačních webů.

Čtěte také:

Drahoš se obává, že Rusko ovlivňuje volby v Česku. Byl u Sobotky

Slib Zemanovi neplatí. Babiš prozradil jména dalších kandidátů na ministry

Sdílet:

Hlavní zprávy

Zlo není duševní choroba

KOMENTÁŘ

David K., který koncem minulého roku vraždil na pražské filozofické fakultě a v Klánovicích, nezabíjel z ideologických motivů a nebyl nějakým způsobem ...

00:07

Týdeník Echo

Koupit

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články