5 Tisková konference

Co oznámí Zeman? Sázkaři tipují dohodu o atomové elektrárně, nebo nalezení Peroutkova článku

AKTUALIZOVÁNO

Témata: , ,

Prezident Miloš Zeman na čtvrteční odpoledne svolal tiskovou konferenci, téma ale Hrad tajil. Sázková kancelář Fortuna vypsala i bláznivé kurzy na to, co prezident oznámí. Přímý přenos můžete sledovat níže. Zeman během dne navíc přijal na Hradě čínské piloty a odboráře. Na Twitteru o tom informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Podle společnosti Fortuna je nejpravděpodobnější, že Miloš Zeman oznámí uzavření dohody o stavbě nového jaderného bloku z peněz ČEZ, šance jsou 3:1. Další dvě sázky s kurzem 5:1 zvažují, zda neoznámí nalezení článku Ferdinanda Peroutky „Hitler je gentleman“, nebo nepředstaví svoje plány na letošní léto.

Vsadit se dá s kurzem 15:1 na to, že Zeman na briefingu oznámí svoji okamžitou abdikaci ze zdravotních důvodů. V kurzu 30:1 je, že oznámí abdikaci kvůli rodinným důvodům, konkrétně narození potomka.

Mezi bláznivými variantami je ale například i oznámení adopce jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka do konce roku 2018, určení termínu návštěvy severokorejského vůdce Kim Čong-una v Praze nebo udělení prezidentské milosti Davidu Rathovi. Nejmenší šance má v kurzu 5000:1, že Zeman promluví o plánu společně s předsedou poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavem Kalouskem založit neziskovou organizaci.

Miloš Zeman podle sázek oznámí:Uzavření dohody o stavbě nového jaderného bloku z peněz ČEZ (3:1)
Nalezení článku Ferdinanda Peroutky – Hitler je gentleman (5:1)
Své plány na léto 2018 (5:1)
Souhlas se jmenováním M. Pocheho ministrem zahraniční (12:1)
Přesný termín vlastní návštěvy Bílého domu (13:1)
Vyhlášení amnestie (15:1)
Okamžitou abdikaci ze zdravotních důvodů (15:1)
Abdikaci z rodinných důvodů – narození potomka (30:1)
Konec působení V. Mynáře na pozici kancléře prezidenta (50:1)
Odlet na MS 2018 ve fotbale (50:1)
Přesný termín návštěvy Donalda Trumpa v Praze (150:1)
Udělení milosti Davidu Rathovi (200:1)
Adopci Jiřího Ovčáčka do konce roku 2018 (250:1)
Přesný termín návštěvy Kim Čong-una v Praze (500:1)
Zasnoubení dcery Kateřiny s Jiřím Ovčáčkem (2500:1)
Založení neziskové organizace společně s M. Kalouskem (5000:1)

Sraz novinářů byl netradičně stanoven ke vchodu do Lumbeho zahrady, v níž je vila, kde bydlí prezidentský pár. Po Zemanově vyjádření nebudou novinářům umožněny dotazy.

Twitterový účet prezidentova mluvčí Jiřího Ovčáčka naznačuje, že má prezident aktivní pracovní den. Na Hradě se například setkal s čínskými piloty, absolventy školy F AIR.

Během dne ještě prezident přijal na Pražském hradě představitele odborových svazů.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: „Legrace“ Miloše Zemana. Na Hradě spálil červené trenýrky


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.