1 kandidát komunistů

Kandidát komunistů na ruského prezidenta překvapil. Přiznal miliardový majetek

NOVÉ

Kandidát ruských komunistů na prezidentský úřad Pavel Grudinin překvapil své stoupence, když ve výkazu o majetku, nutném pro úřední registraci, přiznal miliardový majetek. Podle agentury Interfax se ukázalo, že má v zahraničí uložené cenné papíry a navíc účty v pěti rakouských bankách. Před registrací se prý majetku zbavil, a tudíž kandidovat podle volební komise může.

Komunisté v minulosti dosud vždy postavili do prezidentských voleb svého předsedu Gennadije Zjuganova, ale tentokrát padla volba na poměrně málo známého Grudinina. Sedmapadesátiletý zemědělec má v dokladech v rubrice zaměstnání uvedeno, že je ředitelem Leninova sovchozu nedaleko Moskvy. Členem komunistické strany není, ale její politiku prý podporuje.

Z Grudininova majetkového přiznání vyplývá, že za posledních šest let vydělal 160 milionů rublů (60 milionů korun). V pěti rakouských bankách má na účtech dalších 14 milionů, a kromě toho je vlastníkem akcií v hodnotě 7,5 miliardy rublů (2,8 miliardy korun). Svých aktiv se v minulých dnech prý „zbavil“, a tak ho mohla dnes ruská ústřední volební komise jako kandidáta zaregistrovat.

Prezidentské volby se v Rusku konají 18. března. Prakticky jistým vítězem je dosavadní prezident Vladimir Putin, o druhé místo by podle průzkumů měl Grudinin soupeřit s předsedou nacionalistů Vladimirem Žirinovským.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Přestupek nebo trestný čin? Policie zváží, čeho se aktivistka před Zemanem dopustila


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.