Křesťané jsou nejpronásledovanějšími věřícími na planetě, uvádí zpráva ministerstva

NÁBOŽENSTVÍ

Křesťané jsou nejpronásledovanějšími věřícími na planetě, uvádí zpráva ministerstvaNOVÉ
Svět

zd Echo24

Všudypřítomné pronásledování křesťanů na Blízkém východě se blíží genocidě, vyplývá ze zprávy britského ministerstva zahraničí, jejíž vypracování zadal ministr Jeremy Hunt. Podle něj se kvůli politické korektnosti na tento problém zapomíná. Zpráva uvádí, že jsou křesťané nejpronásledovanější náboženskou skupinou na světě, píše BBC a další britská média.

Miliony křesťanů v tomto regionu přišly nedobrovolně o své domovy, mnoho bylo zabito, uneseno, uvězněno či diskriminováno, uvádí zpráva. Kromě Blízkého východu se ve zprávě hovoří i o diskriminaci křesťanů v jihovýchodní Asii či subsaharské Africe, kterou zpráva dává do souvislosti s autoritářskými režimy. Podle zprávy je naprostá většina (až 80 %) pronásledovaných věřících křesťanského vyznání, píše The Guardian.

Zpráva uvádí, že se situace v některých částech Blízkého východu blíží ke genocidě. „Úroveň a povaha pronásledování se pravděpodobně blíží k mezinárodní definici genocidy podle definice přijaté OSN,“ uvádí zpráva. Varuje, že by z tohoto regionu mohlo křesťanství zcela zmizet. Podle zprávy tvoří křesťané jen 1,5 % populace v Palestině, v Iráku pak počet křesťanů klesl z 1,5 milionu před rokem 2003 na méně než 120 tisíc.

Podle ministra zahraničí Jeremyho Hunta vláda v řešení tohoto problému „zaspala“. Mohou za to podle něj i stín koloniální minulosti či „atmosféra politické korektnosti“.

Informace vycházejí z průběžné zprávy, která má určit rozsah problému, píše The Guardian. Finální verze zprávy, kterou zadal ministr zahraničí Jeremy Hunt v minulém roce v reakci na případ křesťanky Bibiové, má být hotová v létě a má přijít s možnostmi, jak může ministerstvo zvýšit povědomí o této situaci.


Čtěte dále: Skeptičtí Němci. Čím dál více německých křesťanů už nevěří v boha

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.