1 Echo Monitor24

Platy rostou rychleji než ceny bytů

Růst cen nemovitostí zpomalil oproti předchozímu roku bezmála o polovinu. Podle aktuálních čísel Eurostatu zdražovaly domy a byty v průměru o 7,7 procenta. Poprvé po dlouhé době rostou platy rychleji než ceny nemovitostí. Průměrný příjem ve stejné době stoupl o 8,6 procenta. Oproti loňsku se vzestup cen domů a bytů ztlumil téměř na poloviční tempo. Ještě začátkem roku 2017 zdražovaly byty o téměř 14 procent ročně. Tehdy to byl nejvyšší vzestup ze všech zemí EU. Dnes se před nás dostala řada států s dvojciferným zdražováním. Mimo jiné Irsko, Maďarsko nebo Portugalsko. Naše zdražování nemovitostí už se v této chvíli příliš neliší od sousedního Německa, kde ceny ve stejné době stouply o 5,8 procenta.


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.