1 střelba ve floridské škole

Střelba na střední škole na Floridě, nejméně jeden mrtvý a desítky zraněných

AKTUALIZUJEME

Nejméně jednoho mrtvého si podle nejnovějších informací vyžádala střelba na střední škole v Parklandu na Floridě v USA. Podle webu místního listu Miami Herald to uvedl šéf hasičů. Senátor Floridy Bill Nelson ale v následném rozhovoru pro televizi NBC uvedl, že střelba si vyžádala několik životů. Úřad šerifa zatím potvrdil jen 14 zraněných. Policie podezřelého zadržela, ale bližší podrobnosti zatím neuvedla.

Počty zraněných se stále různí, místní média hovoří o zhruba dvou desítkách zraněných, agentura AFP s odvoláním na hasiče v televizi CBS Miami píše o 20 až 50 zraněných.

Útočník, označený policií za bělocha v tmavočervené košili či tričku, byl zadržen. Úřad místního šerifa uvedl, že se nejedná o současného studenta školy.  Stejný úřad po 23:00 SEČ uvedl, že ve škole nadále zasahuje policejní jednotka SWAT.

Na místě kromě policie zasahuje mnoho sanitek a hasičských vozů. Televizní stanice NBC6 na svých záběrech z vrtulníku v přímém přenosu ukázala evakuaci desítek dětí a také jednoho člověka, jak je naložen do sanitky.

Čtěte také: Muž se pokusil prorazit autem bránu základny USA v Británii. Zazněla střelba


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.