1 střelba ve floridské škole

Střelba na střední škole na Floridě, nejméně jeden mrtvý a desítky zraněných

AKTUALIZUJEME

Nejméně jednoho mrtvého si podle nejnovějších informací vyžádala střelba na střední škole v Parklandu na Floridě v USA. Podle webu místního listu Miami Herald to uvedl šéf hasičů. Senátor Floridy Bill Nelson ale v následném rozhovoru pro televizi NBC uvedl, že střelba si vyžádala několik životů. Úřad šerifa zatím potvrdil jen 14 zraněných. Policie podezřelého zadržela, ale bližší podrobnosti zatím neuvedla.

Počty zraněných se stále různí, místní média hovoří o zhruba dvou desítkách zraněných, agentura AFP s odvoláním na hasiče v televizi CBS Miami píše o 20 až 50 zraněných.

Útočník, označený policií za bělocha v tmavočervené košili či tričku, byl zadržen. Úřad místního šerifa uvedl, že se nejedná o současného studenta školy.  Stejný úřad po 23:00 SEČ uvedl, že ve škole nadále zasahuje policejní jednotka SWAT.

Na místě kromě policie zasahuje mnoho sanitek a hasičských vozů. Televizní stanice NBC6 na svých záběrech z vrtulníku v přímém přenosu ukázala evakuaci desítek dětí a také jednoho člověka, jak je naložen do sanitky.

Čtěte také: Muž se pokusil prorazit autem bránu základny USA v Británii. Zazněla střelba


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.