Čunek: Copak stát těm ženám říkal, s kým mají spát?

Týdeník Echo

Čunek: Copak stát těm ženám říkal, s kým mají spát?NOVÉ
Domov

Echo24

Lidovecký zlínský hejtman Jiří Čunek se rezolutně obul do rozhodnutí vlády, vyplácet samoživitelkám výživné v těch případech, když je nemohou vymoci od otců dětí a posléze je na otcích vymáhat úředně. V rozhovoru pro Týdeník Echo se rozhořčil nad tím, že takhle stále vychováváme lidi k nezodpovědnosti. Pokud se žena špatně rozhodla, musí podle Čunka nést následky.

„Copak ten stát těm ženám říkal, s kým mají spát? Tímhle lidi stále více vychováváme k nezodpovědnosti. Pokud se žena špatně rozhodla, s kým mít dítě, musí nést následky,“ řekl hejtman zlínského kraje k rozhodnutí kabinetu, jehož jsou i lidovci součástí. Přiznává, že následky nesou i děti, ale s tím se prý nedá nic dělat. Neříká, že pomáhat se nemá vůbec, ale nemá se posilovat v lidech nezodpovědné chování.

„Pokud žena, která o sobě prohlásí, že je samoživitelka, ačkoliv žije se třemi dětmi i partnerem v jednom bytě, dostane větší peníze než na stejné chodbě žijící manželé se třemi dětmi, tak to je přeci naprosto vědomá podpora státu proti uzavírání manželství. To jsou věci strašně důležité pro pocit spravedlnosti a pro výchovu,“ dodává Čunek, který připouští vládu s Andrejem Babišem, ve které by chtěl uplatnit více sparťanské výchovy v české společnosti, včetně znovuzavedení vojny.

Celý rozhovor si přečtěte v aktuálním vydání Týdeníku Echo nebo na EchoPrime