1 Angličtina v Česku

Děti se vysmály premiérovi, Sobotka je za to rád

Premiér Bohuslav Sobotka, který většinou využívá sociální sítě jen k oficiálním a polooficiálním stanoviskům, se dnes vyjádřil trošku osobněji. "Jsem rád, že žiji v zemi, kde děti mají lepší angličtinu než jejich rodiče. Za mého dětství to tak být nemohlo," uvedl Bohuslav Sobotka dnes odpoledne na Facebooku.

Sobotkův příspěvek na Facebooku však není jen jakousi úvahou nad současnými poměry a úrovní angličtiny na českých školách, ale přímo kritiku, která se na předsedu české vlády snesla poté, co se na veřejnost dostalo video z březnové konference Strany evropských socialistů.

Na nahrávce je projev Bohuslava Sobotky ve velmi primitivní angličtině s velmi špatným přízvukem. Sobotka ze svého Facebooku také (jakoby na vysvětlenou) odkazuje na server iDNES.cz, který napsal o iniciativě učitelů-kandidátů ODS do komunálních voleb v Praze, kteří natočili klip, ve kterém se děti smějí tragické výslovnosti českého premiéra a zvou jej k nim do školy, kde se prý může s nimi učit. Děti to přirozeně říkají anglicky.

Také tento "kontraklip" vyvolal vlnu kritiky. Zejména kvůli tomu, že údajně zneužil děti pro předvolební kampaň strany.

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.