1

Jak si Vladimir Vladimirovič Putin zašutil

Témata:

Vtip se rusky řekne, pokud mě paměť nemate, šutka a udělat si z někoho legraci se řekne zašutiť. Zašutil, tedy zavtipkoval si Vladimir Vladimirovič Putin, který před pár dny v jakési ruské televizní estrádě konverzoval s malým chlapečkem, kterého zkoušel ze zeměpisu – mají to Rusové divné estrády. 

Vyděšený chlapeček, archetyp Kolji, snaživě odříkával, s kým Rusko hraničí, načež ho Putin přerušil a pronesl: „Rusko nemá žádné hranice.“ Pak se zasmál. I Rusové v sále se zasmáli. Chacha gagaga. Když se směje Rus, zní to dost často zlověstně, jako když z ledové díry zavane.

Putin pronesl totiž něco, co je bohužel pravda. Všichni to vědí, ale nemá se to říkat, nedělá to ve světě dobrý dojem. Ne že by Rusům záleželo na dobrém dojmu, ale přece jenom je lepší, když se o tom jaksi nemluví příliš často, jen občas se vydá signál jako v tomhle případě.

Může to být také naplnění freudistické teorie vtipu, že jde o ventilaci nějaké frustrace, o upouštění páry. Prostě je občas vyděsíme, inostrance. Nemáme hranice, my všude, haha, můžeme vás, kteří jste kousek za těmi současnými „jako“ hranicemi, kdykoli zabrat. Jste přece naši. A jestli si to nemyslíte, přesvědčíme vás svým objetím. 

Ruská bezhraničnost je ruským osudem a prokletím. Je v genetické výbavě tohoto stepního národa, který se rozvaluje po nekonečných rovinách a neví, kde se zastavit. Dějiny Ruska jsou dějinami rozlévání inkoustové skvrny po stepi. Rusko směrem na východ je bez konce, na sever naráží na oceány a Finy, kteří se jim ubránili v zimní válce, na jih na Kavkaz a poušť, ovšem touha umýt sobě nohy (vášeň sama o sobě u Rusů nepříliš častá) v teplých vodách jižních oceánů jest nesmírná.

Na západ – a to nás hodně zajímá – si myslí, že se Rusové postupně a omylem mění v dočasné Ukrajince, Bělorusy, Poláky a Slováky a nakonec Čechy, kteří jsou také Rusy, jen by si to měli lépe uvědomit. Estonci, Lotyši, Litevci pro ně neexistují, je jich moc málo, a když je někoho málo, jsou pro Rusa směšní. Nás je také docela málo, ale máme tu smůlu, že jsme Slovani. Slovan, to je pro Rusa především Rus. Vy naši, běžně vám řekne ruský člověk, který má tak dobré srdce a tak nás miluje, že se s vámi chce o ten svůj zasoplený život, který s takovou ničivou vášní vede, podělit.

Měli bychom jim odpovědět, nejlépe taky nějakým vtipem. Třeba že Rusko neexistuje, že jsou to Mongolové.

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.