3 ŠKOLA ZÁKLAD ŽIVOTA

‚Musíš studovat.‘ Muž přivezl dceru do školy svázanou

, NOVÉ

Čtyřicetiletému muži z Indie je jasné, že bez pořádného vzdělání se dnes žádná žena neobejde. Když jeho osmiletá dcera odmítla jít do školy psát test, přivázal ji k nosiči svého motocyklu a k písemce dopravil po svém. Životu nebezpečného převozu si ale všimli ostatní účastníci provozu a incident vyfotili. Informaci přinesl server BBC.

Poté, co se fotografie malé holčičky přivázané ke starému motocyklu objevila v novinách, zatkla otce celkem pěti dětí policie. Dívka se při jízdě v nebezpečné a krkolomné pozici téměř dotýkala země. Muž byl obviněn z krutosti a výtržnictví a strávil celý den ve vazbě. Nakonec byl propuštěn na kauci.

„Moje dcera přežije, když ji donutím jít do školy. Ale určitě nepřežije, pokud nebude studovat,“ řekl na svou obhajobu muž, který pracuje jako bezpečnostní pracovník na soukromé škole. Se dvěma syny a třemi dcerami žije ve městě Mathura ležícím v indickém státě Uttarpradéš. 

Za vzdělání bojuje i premiér

V Indii, kde jednoznačně převažuje gramotnost mužů (81%) nad gramotností žen (64%), bojuje za lepší vzdělání pro ženy i premiér Narendra Modi. Nedávno zahájil kampaň, v níž vyzval rodiče, aby své dcery posílali do školy. Podle aktivistů je možnost studia pro řadu dívek v Indii stále jen vzdáleným snem, především pak na venkově. Mnoho rodičů totiž vzdělání u dívek stále nepovažuje za důležité. 

Čtěte také: VIDEO: Žena prodávala dítě přes internet

Podle policejního náčelníka Shaileshe Pandeyho se otec nejdříve snažil svoji nejmladší dcerku přesvědčit, aby do školy šla. Zejména proto, že měli psát test. Sliboval jí prý za odměnu sladkosti a dárky. Když ale nechtěla ustoupit, rozlobený otec jí naložil a do školy dopravil násilím.

Čtěte také: Neměl jsem se narodit. Jsem druhé dítě

Čtěte také: Šílený útok. Žena v USA vyřízla těhotné z břicha dítě

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.