1 Na cestě z baru

V Moskvě zbili českého diplomata a ukradli mu iPhone

NOVÉ

Českého diplomata Václava Slabého v Moskvě po cestě z baru napadli dva neznámí útočníci. Podle vyšetřovaní moskevské policie čin nebyl nijak politicky motivovaný. Mělo se jednat o běžnou loupež. S informací přišla ruská média.

Václava Slabého napadli v ulici Něglinnaja poblíž Rudého náměstí v noci z pondělí na úterý, některá ruská média ale uvádí, že k útoku došlo v sobotu v noci. Útočníci měli Slabému ukradnout mobilní telefon iPhone 6 a asi dva tisíce rublů, což je v přepočtu asi 900 korun.

Policie zároveň ověřuje, zda se kromě loupeže nejednalo i o útok, protože diplomata si museli vzít později do péče zdravotníci. Zjistili mu zlomenou čelist a lícní kost. Samotné ministerstvo zahraničí se k identitě napadeného diplomata nechce vyjadřovat.

„Je dokázáno, že dotyčná osoba je naším zaměstnancem. Další věci nebudeme komentovat, protože jde o osobní záležitost daného člověka,“ řekl mluvčí českého ministerstva zahraničí David Frous pro Hospodářské noviny.

Policisté v současné chvíli hledají svědky útoku.

Čtěte více: Nejen Rusko. Putinovu krásu a moudrost obdivují i v Číně

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.