2 NOVÁ DAŇ

Majitelé domů mají platit daň z luxusu

, NOVÉ

Návrh šéfa labouristů Eda Milibanda na zavedení zvýšené daně na domy s vysokou hodnotou rozčílil některé tváře showbyznysu. Pokud by tato kontroverzní daň, která znevýhodňuje majitele honosných sídel s hodnotou nad 2 miliony liber, prošla, Angelina Jolie by si prý rozmyslela plánovaný nákup nemovitosti u Londýna.

Před časem americká herečka uvedla, že se shání po určité nemovitosti v okolí britského hlavního města. V rozhovoru pro zprávy britského Channel 4 ale řekla, že ji může odstrašit právě navrhovaná daň ze sídel. Angelina Jolie je na ostrovech v rámci propagace své plánované režisérské kariéry, informuje The Guardian.

„Přišli už na to, že mám docela ráda Anglii,“ řekla Jolie na adresu britských médií, která podle ní často spekulují o tom, že se spolu s manželem Bradem Pittem do země přestěhují. „Již jsem zde žila a v budoucnu by bylo příjemné mít zde záchytný bod pro mou práci. Myslím, že nějaký druh kanceláře by byl pěkný.“

Na to se jí moderátor relace Jon Snow zeptal, zda by ji od koupě odradila navrhovaná daň na dražší domy. „Jsem docela zodpovědná ohledně peněz. To by mě mohlo odradit,“ odpověděla s kývnutím Jolie.

Podle spekulací deníku The Telegraph si hollywoodská herečka nedávno prohlížela luxusní sídlo za 25 milionů liber ve čtvrti Marylebone nedaleko centra Londýna. Speciální dani by přitom podléhaly už nemovitosti nad 2 miliony liber, jejichž majitelé by platili několik tisíc liber ročně. Sídla s hodnotou nad 3 miliony pak budou dle výpočtů London Evening Standard platit daň mnohonásobně vyšší, a to až 30 tisíc liber. 

„Labouristický návrh daně ze sídel by nejen poškodil mezinárodní reputaci Londýna, ale také jeho prestiž jako města otevřeného pro obchod a investice a uvrhl by na majitele domů ještě větší daňovou zátěž a potenciálně by tak přidusil trh,“ uvedl podle International Business Times ředitel realitní kanceláře Marsh a Parsons Peter Rollings.

Kritika Jolie následovala nespokojenost další celebrity, milionářského komika, scenáristy a moderátora Griffa Rhyse Jonese. Ten na začátku listopadu prohlásil, že by potenciální daň pro něj znamenala zaplacení „kolosálních daní“ jeho domova v Londýně. Pokud by návrh prošel, opustil by prý zemi a radši by bydlel v zahraničí. 

Čtěte také: Angelina Jolie se těší, že skončí s hraním a bude jen režírovat

Další křeslo pro nacionalistický UKIP, Cameron v ohrožení

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.