1

Klaus: Jestli bude kandidovat Halík, asi se vrátím

Další prezidentské volby čekají Česko sice až v roce 2018, už teď ale začínají vzbuzovat první kolo emocí. Poté, co se začalo spekulovat o případné kandidatuře kněze a profesora Tomáše Halíka, ozvala se nyní předcházející hlava státu. Václav Klaus pro TV Barrandov řekl, že pokud by kandidoval Halík, bude se muset on – Klaus – vrátit.

"Já už se do toho moc plést nebudu. Já pouze musím říci, že kdyby náhodou se rozhodl kandidovat pan Halík a nebyl dostatečně silný protikandidát, tak to bych do toho prezidentského souboje asi ještě jednou v životě vstoupil," řekl Klaus v rozhovoru pro TV Barrandov a on-line deník TÝDEN.CZ.

Halík sice svoji kandidaturu v podstatě vylučuje, ale stále si nechává otevřená vrátka. Třeba prý pro případ, že by kandidoval Zdeněk Škromach. A Halík funguje jako červený hadr pro změnu na Klause. Klaus s Halíkem si už léta nemohou přijít na jméno.

"Až na rozhodujících místech bude méně Klausů a více Františků, bude na světě lépe," uvedl například před pár měsíci Halík.

"Mezi Koniášem a Halíkem vidím rozdíl pouhých tří století (a pravděpodobně skutečnou víru v prvním případě a pouhou mediální ekvilibristiku ve druhém)," napsal kdysi bývalý prezident o Halíkovi, když se Klaus zastával bývalého šéfa Akce D.O.S.T. Ladislava Bátory.

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.