1 Nějak se to komplikuje

Knihu o Babišovi Savov možná nevydá. Autor odstoupil od smlouvy

NOVÉ

Vydání knihy o ministru financí Andreji Babišovi, která je již vytištěná a leží ve skladech, se dále komplikuje. Je možné, že nakladatelství Mladá fronta útlý životopis s názvem „Babiš. Příběh oligarchy“ nakonec vůbec nevydá. Její autor Tomáš Pergler totiž náhle odstoupil od smlouvy. 

„Druhá strana nesplnila jeden ze závazků,“ odůvodnil Pergler svůj pro server ECHO24.cz. Konkrétně šlo o nevyplacení zálohy ve stanovené lhůtě, vysvětlil autor. Na dotaz, zda jedná s jiným nakladatelem, Pergler uvedl, že zatím „registruje první signály poptávky“.

Vydání knihy, která je v počtu 3000 výtisku uskladněna v Praze-Ruzyni, bylo v minulosti posouváno. Původně měla být k dispozici veřejnosti 3. července.

Šéf knižní divize Mladé fronty Tomáš Černý připustil, že její obsah nechali prověřit právníky. „Fakt je, že jsme ji kontrolovali, ale snad by tam neměl být problém,“ řekl minulý týden serveru ECHO24.cz. Informace o umělém pozdržení knihy však tehdy považoval za fámy: „Počítám, že knížka do distribuce půjde - v řádu dní, maximálně týdnů.“

V pondělí přišla zpráva o dalším zpoždění. „Termín vydání posunut během dneška o celý měsíc na 15. 8. Ještě dopoledne byla knížka avizována na zítřek,“ uvedl autor knihy Pergler na svém facebookovém profilu.

Nakladatelství Mladá fronta zatím nejnovější vývoj nekomentovalo.

Více čtěte:  Savov má vydat Babišův životopis. Tisíce výtisků leží ve skladu

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.