4 Rozčílená 'politička'

Zastřelit! žádá luhanská ministryně za satiru své nahoty

NOVÉ

Trest smrti zastřelením pro autorku satirického animovaného filmu požaduje ministryně kultury odtrženecké Luhanské lidové republiky Irina Filatova. Ministryně se stala hrdinkou tříminutového videa ukrajinské umělkyně Ireny Karpové. Autorka zpochybnila kompetentnost Filatové a nezapomněla připomenout polonahé fotografie, které ministryni proslavily.

Krátký animovaný film zveřejnila Karpova v neděli. Filatovou v něm zobrazuje jako bohatou paničku, která tráví čas kosmetickými procedurami a sem tam ve své kanceláři něco orazítkuje. Karpova ve videu zparodovala i fotografie, které měla ministryně volně dostupné na ruské sociální síti VKontakte.

Fialatova na nich odvážně pózuje v dvoudílných růžových plavkách a botách na vysokém podpatku u silnice. Ve stejném úboru sedí s široce rozkročenýma nohama na lavičce a v ruce drží lahev šampaňského. Na některých fotografiích odložila i horní díl plavek a ňadra si zakrývá dlaněmi.

Karpova v karikatuře nezapomněla ani na žlutý květ, který si ministryně vpletla do světlých vlasů. Zesměšněná politička podala na umělkyni trestní oznámení, ve kterém pro ni požaduje trest smrti zastřelením a pokutu 50 tisíc rublů. Filatová tvrdí, že po shlédnutí filmu nemůže spát a poznamenalo její zdravotní stav. 

Série o milovnících vodky, Putina a masakrů

Video, které rozhněvalo luhanskou ministryni bylo již druhým dílem zamýšlené série o tak zvaných „Vatnicích“. Jak je vysvětleno v doprovodných komentářích Vatnici jsou „stvoření, která žijí v Rusku a na východě Ukrajiny. Milují vodku, Putina, Krym, masakry a podobná potěšení“.

Slovo je odvozené od ukrajinského pojmenování pro prošívaný vojenský kabát, kterému se v češtině říká vaťák.  

První díl zveřejnila Karpova prostřednictvím You Tube na začátku října. „Je politicky nekorektní, se sprostými slovy – takový, jaký se nám líbí,“ uvedla k premiéře videa autorka.

 

Julia Karpa je na Ukrajině známá díky své nekonvenční literární tvorbě, ale také jako zpěvačka a textařka punkové hudební skupiny Faktyčno sami.

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.