1 Nový ekonomický web

Roklen24.cz už brzy! Rodí se nový plnoformátový ekonomický portál

Zcela nové přístupy k ekonomickému zpravodajství, zkušení profesionálové z oblasti finančních trhů v roli autorů, fundamentální ekonomická data. To jsou klíčové znaky rodícího se plnoformátového ekonomického portálu Roklen24.cz. Předskokanem mu je jednoduchá verze zpravodajství z ekonomiky a finančních trhů, RoklenFeed, kterou čtenáři naleznou na stejné webové adrese.

„Na vývoji portálu Roklen24.cz usilovně pracujeme, připravujeme agenturní data společností Reuters, Bloomberg a Six Telekurs, vytváříme obsáhlé databáze dat, ekonomických fundamentů a stavíme ekonomické modely,“ říká Radim Krejčí, ředitel projektu Roklen24.cz, jenž předtím působil jako ředitel společnosti Patria Online.

Portál Roklen24.cz hodlá podle jeho slov stavět na důvěryhodnosti, přesnosti, rychlosti a nezávislosti a používat pouze fundamentálně podložené informace a ověřené zdroje. Kromě Krejčího se na projektu podílejí také jeho šéfredaktor Josef Němeček, zástupkyně šéfredaktora Barbora Malá, analytička trhů Lenka Švejdová, hlavní ekonom Lukáš Kovanda a další.

Ostrá verze Roklen24.cz by měla nahradit nynější jednoduché zpravodajství koncem srpna 2014.


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.