1 Teroristické útoky v Afghánistánu

Bomba v Kandaháru zabila pět diplomatů Spojených arabských emirátů

, NOVÉ

Témata: , ,

Spojené arabské emiráty uvedly, že pět jejich diplomatů přišlo o život při bombovém útoku, který se v úterý odehrál v Kandaháru v Afghánistánu. Na počest obětí se SAE rozhodly ve středu spustit státní vlajky na půl žerdi.

Podle afghánských úřadů bylo při tomto atentátu u rezidence guvernéra stejnojmenné provincie Kandahár zabito pět lidí a 12 utrpělo zranění. Mezi zraněnými se ocitl i velvyslanec SAE v Afghánistánu a místní guvernér.

„Neexistuje lidské, morální či náboženské ospravedlnění pro odpalování bomb a zabíjení lidí snažících se pomoci druhým,“ uvedl dubajský vládce a premiér SAE Muhamad bin Rašíd Maktúm na twitteru.

Od svržení vlády Talibanu v roce 2001 toto hnutí v Afghánistánu pokračuje v bojových akcích či atentátech, jimž padly za oběť tisíce lidí. Od útoku v Kandaháru se ale Taliban dnes distancoval a obvinil z atentátu své místní rivaly.

Čtěte také:

V Kábulu zaútočili na náboženské poutníky. Zemřelo 15 lidí

Talibán opět udeřil: Dvojitý útok v Kábulu zabil přes 40 lidí

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.