1 Na Primě měl dveře otevřené

VIDEO: Velvyslanec USA u Krause rozjel Rolling Stones

VIDEO

Témata:

Velvyslanec USA v České republice Andrew Schapiro předvedl, jak mu to zpívá a hraje na kytaru. V talkshow Jana Krause zahrál s tamní kapelou píseň od Rolling Stones Jumpin‘ Jack Flash a ukázal, že mu kromě politiky není cizí ani rocková hudba.

Není to nezvyklé, přesto se často nevidí, že se političtí představitelé chopí hudebního nástroje a předvedou kulturní vložku. V televizním diskuzním pořadu na TV Prima se po rozhovoru s Janem Krausem rozhodl Andrew Schapiro zazpívat a zahrát známou skladbu Jumpin‘ Jack Flash od Rolling Stones.

Kraus k tomu Schapira vyzval poté, co podotkl, že i další zástupce USA Madeleine Albrightová u něj hrála na nástroj – na bubny. Schapiro tak odvětil, že umí na kytaru, svlékl si sako a jal se s kapelou známou píseň legendární britské kapely reprodukovat.

Velvyslanec a Kraus se bavili o Schapirových československých kořenech i o současné situaci. Prarodiče Andrew Schapira žili za první republiky v Československu, syna dokonce pojmenovali po T. G. Masarykovi Tomáš, v roce 1939 pak byli kvůli židovskému původu nuceni emigrovat. Schapiro zmínil také přátelství s prezidentem Barackem Obamou, se kterým chodil na práva.

Čtěte také: Zemanovi je úplně jedno, co říká vláda nebo nějaký Schapiro

Zeman přitvrdil: ‚Schapiro porušil Vídeňskou úmluvu‘


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.