1 Pracovní vytížení ministra

Babiš jezdí po hospodách, ministerstvo řídí z mobilu a náměstci makaj

NOVÉ

Témata:

Šéf ANO a ministr financí Andrej Babiš v úřadu v posledních týdnech asi moc nepobývá, zato velkou část času věnuje kontaktní předvolební kampani, po školách, ale často také po hospodách. Ministr to přiznává na svém Facebooku s tím, že chodit mezi lidi nepřestane a ministerstvo zvládne řídit z mobilu a přes náměstky, kteří „rychle makaj“.

Nad neustálou Babišovou kampaní v terénu se pozastavil například čtenář pod jménem Petr Vytrhlík, který se ministra ptal, kdy pracuje, že má čas dělat neustálou kampaň, poté, když viděl video, jak Babiš v jednom dni objel sedm hospod a povídal si s jejich majiteli.

„Tak Petře zaprvé,“ vzkazuje Babiš čtenáři s tím, že „chodit mezi lidi, řešit s nimi jejich problémy a ptát se na jejich názory rozhodně nepřestanu, přece pro ně tu politiku dělám… Šéf ANO nebude prý sedět čtyři roky ukrytý ve sněmovně, aby před volbami párkrát zamával z balkónu a vyfotil se na billboardy.

Jak může při neustále kampani řídit svůj úřad, vysvětlil vzápětí. „A zadruhé: máme rok 2017, takže když jsem v terénu, řídím kolegy po mailu a telefonu. Postavil jsem tým náměstků, který maká rychle a efektivně. Stejně ale já sám teď pracuju 18 hodin denně, včetně víkendů. Takže se fakt neflákám,“ popsal Babiš svůj pracovní režim na Facebooku. 

V těchto dnech objíždí ministr financí severní Moravu, kde se například fotil a diskutoval se studenty Vysoké školy báňské. V Karviné cestou do hospody zase potkal pána, 88letého důchodce, který musí dávat většinu svého důchodu na nájem v jednom z bývalých bytů OKD, které, jak připomíná, zprivatizoval Zdeněk Bakala. „Pan Bakala se s premiérem Sobotkou na tomto regionu hodně podepsali,“ dodává Babiš ve svém komentáři.

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.