‚Zpracovávali mě ve stylu StB.‘ Řezníka Havlíčka mrazilo

Vyostřená televizní debata

‚Zpracovávali mě ve stylu StB.‘ Řezníka Havlíčka mraziloAKTUALIZOVÁNO 2
Domov
Echo24
Sdílet:

Řezníka Pavla Havlíčka, který se coby odpůrce zavedení elektronické evidence tržeb účastnil čtvrteční televizní debaty Máte slovo, se pokusili před jejím začátkem ovlivnit dva muži v obleku. Havlíček to v pátek napsal na Facebook s tím, že se ho před střetem s Andrejem Babišem snažila „zpracovávat“ dvojice mužů včetně jednoho ze zastánců Babiše a EET, podnikatele v IT Jaroslava Švamberka. Ten byl také účastníkem diskuse.

Den po televizní debatě na téma zavedení elektronické evidence tržeb vyplývají na povrch nové detaily průběhu celého pořadu. Ještě před tím, než došlo k „oficiálnímu“ střetu obou stran mluvících pro i proti elektronickým pokladnám v pořadu ČT Máte slovo, se totiž měla dvojice mužů pokusit ovlivnit jednoho z vystupujících proti EET.

 

Co k tomu všemu vlastně říci...Slovy někoho, koho nikdo z Vás nepozná, já však vím...Slovy někoho, kdo nás všechny urč…

Posted by Řeznictví u Pavlíka on Thursday, June 4, 2015

„Cítil jsem se znovu v roce 1982 a jen ti ‚kontráši‘ měli na sobě tentokrát oblek,“ shrnul výmluvně nepříjemnou zkušenost z okamžiků před debatou Havlíček. „Zamrazilo mě,“ napsal na Facebooku odpůrce Babišovy politiky řezník Pavel Havlíček z Klatov. Ten stanul spolu s finančním expertem z ODS Janem Skopečkem a předsedou Strany soukromníků Petrem Bajerem u diskuzních stolků proti ministrovi financí, odborářovi Martinovi Fassmannovi a podnikateli Jaroslavu Švamberkovi.

Čtěte také: Kritizovala Babiše. Ráno na živnostnici přišla tajná kontrola

Sám Švamberk, představený jako majitel pekárny, má přitom na zavedení elektronické evidence tržeb zájem, protože vlastní také IT firmu. Právě Švamberk měl pak být jedním z mužů, kteří se pokusili ovlivnit mínění Havlíčka před samotnou debatou. Podle řezníka Havlíčka k tomu došlo ve stylu práce tajných agentů – naznačováním a s úsměvy.

„Pan Švamberk se nakonec nezúčastnil té frašky po svém odkopání, kdy za mnou okamžitě po příchodu do šatny vešel v doprovodu jiného pána a s falešným úsměvem mě ‚začal zpracovávat‘,“ napsal na stránku svého řeznictví v pátek Havlíček. „Několik sekund jsem hrál tu hru a pak, se slovy: ‚...ale pane Švamberku, nebudeme si na nic hrát...‘ jsem odešel a požádal o jinou šatnu.“

‚Jen jsme si přátelsky popovídali‘

Na dotaz ECHO24.cz Jaroslav Švamberk uvedl, že k ničemu jako ovlivňování nebo zastrašování nedošlo. Švamberk se prý před pořadem bavil s přítomnými a i s panem Havlíčkem, kterému prý dokonce vyjádřil sympatie k jeho antibabišovské politice. 

„Takže jsem se panu Havlíčkovi představil a řekl jsem mu, že jsem tu jeho kampaň zaznamenal a že mu fandím,“ uvedl pro ECHO24.cz Švamberk. A to navzdory tomu, že on sám na rozdíl od řezníka Havlíčka ve svých obchodech Babišovy výrobky prodává.

Zároveň identifikoval i druhého přítomného jako majitele restaurace pana Hermana, kterého náhodně potkal na místě. „Reakce pana Havlíčka byla dost hysterická, pan Herman se mu ještě snažil říct, že jsme se jen přátelsky bavili a že si určitě nemyslí, že bych byl nějaký ‚Babišův agent‘, nicméně pan Havlíček, hned utíkal za produkční, aby ho přestěhovali někam jinam,“ dodal Švamberk.

Ministr financí pak v debatě živnostníkovi Havlíčkovi mj. doporučil, ať se raději věnuje klobásám a neplete se do věcí, kterým nerozumí. 

Andrej Babiš elektronickou evidenci tržeb propaguje, kde může. Naposledy mu posloužili prodejci gyrosu na pražském Můstku.

 Čtěte také: Nový modrý pták navyšoval daně, vykřikoval Babiš v debatě

Nové detaily o online pokladnách čtěte v aktuálním vydání Týdeníku Echo. 

Tajemství EET. Stát bude podporovat on-line udavačství

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články