1 Likvidační směrnice

Farmář dal kravám plenky. Protestuje proti směrnici EU

Proti novému nařízení Evropské unie, která omezuje hnojení svahů s náklonem 15 stupňů, se bouří bavorští farmáři. Jeden z nich na protest oblékl svým kravám plenky, aby trusem neznečišťovali prostředí.

Rodina Johanna Hubera farmaří na svazích bavorského Gmundu přes 400 let. Jejich živobytí nyní ohrožuje nařízení Evropské unie, která chce zakázat hnojení ploch se sklonem více než 15 stupňů.

Huber proto svým osmnácti dojnicím nasadil ručně vyráběné pleny, aby ilustroval, jak by svahy v bavorských Alpách jednou mohly vypadat. „Nemáme žádné standardní plenky, žádné takové se ještě komerčně nevyrábějí,“ cituje Hubera britský web The Telegraph. 

Nařízení kritizuje celá unie bavorských farmářů. Těm, kteří ho poruší, hrozí, že přijdou o evropské zemědělské dotace. Podle unie by nemohla být hnojena polovina vinic nebo desetina polí, což by vedlo k likvidaci mnoha zemědělců. 

Podle Huberta Weigera, předsedy tamního svazu ochránců přírody, mají zákony zamezit znečišťování vody chovem zvířat a hnojením. Konkrétně jde o nitrát, fosfáty či čpavkové a dusičnaté emise, které se z mrvy dostávají do vody nebo atmosféry.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.