1

Jsem gay, přiznala australská plavecká legenda Ian Thorpe

NOVÉ

Australský plavec Ian Thorpe ověnčený pěti olympijskými zlaty se otevřeně přiznal ke své homosexualitě. Řekl to v rozhovoru s Michaelem Parkinsonem pro televizní stanici Channel 10.

V minulosti popíral 31letý Ian Thorpe kolující zvěsti o své náklonnosti k mužům. Také v autobiografii s názvem This is me (To jsem já) z roku 2012 tvrdil, že je heterosexuál.

Australský olympijský plavec dříve přiznal, že trpěl depresemi, které doprovázely sebevražedné myšlenky. Připustil také, že pil přes míru, uvedla BBC.

Thorpovo rozhodnutí veřejně odhalit svou sexuální orientaci podpořila olympijská plavkyně Stephanie Riceová. „Thorpie je a vždycky bude v mých očích superstar,“ napsala na Twitter.

Další australský olympionik Matthew Mitcham řekl pro Daily Telegraph, že doufá, že média i veřejnost projeví Thorpovi stejný respekt a podporu, jaké se dostalo i jemu v roce 2008. V tomto roce také on sdělil, že je gay.

Ian Thorpe přezdívaný „Thorpedo“ debutoval na olympijských hrách v roce 2000 v Sydney, kde získal tři zlaté medaile. Další dvě pak vybojoval v roce 2004 v Athénách. V roce 2006 oznámil ukončení plavecké kariéry, údajně kvůli ztrátě motivace. V roce 2012 se neúspěšně pokusil o návrat.

Kromě Thorpa v minulosti připustila svou homosexualitu řada dalších vrcholových sportovců. Patří mezi ně americký fotbalista Michael Sam v únoru 2014. Britský potápěč Tom Daley zveřejnil na konci roku 2013 video na YouTube, ve kterém hovořil o vztahu s mužem. Dalším byl americký profesionální basketbalista Jason Collins. V roce 1995 se k tomu odhodlal hráč ragby Ian Roberts.  


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.