1 Noční vlci v Česku

‚Putinovi‘ Noční vlci obkrouží Václavské náměstí. Všude nás vítají, tvrdí

NOVÉ

Témata: , ,

Ruský nacionalistický motorkářský gang Noční vlci plánují vydat se koncem dubna na cestu z Moskvy do Berlína, při níž mají navštívit i Českou republiku. Jeden z organizátorů akce Andrej Bobrovský se nechal slyšet, že skupina má shengenská víza a motorkářů bude minimálně sto. V rámci jízdy chtějí provést i „několik památných kol po Václavském náměstí.“

Už v březnu oznámila motorkářská skupina Noční vlci svůj plán navštívit při cestě Evropou i Brno a Prahu. „V tomto roce bude kolona početnější, všichni máme v rukou shengenská víza,“ pochlubil se webu Sputnik Bobrovský. Loňské odmítnutí udělení víz ze strany Německa a Polska by se tak opakovat nemělo.

Skupina čtyřiceti jezdců z Ruska by se podle Bobrovského měla při cestě Evropou rozrůst minimálně na sto lidí. Sám jízdu označil za mírovou misi. „Všude nás srdečně vítají jak motocyklisté, tak i obyvatelé, kteří přijíždějí auty, někdy z daleka s celými rodinami, a také aktivisté mládežnických organizací, prostě sympatizující lidé, okomentoval vztah veřejnosti a motorkářů v navštívených zemích.

Podáváme Evropě ruku přátelství

V otázce, proč se v Evropě motorkářů obávají, má Bobrovský jasno. „Nebojí se motorkářů, ale té pravdy, kterou neseme. Vždyť všichni uvidí, že přijíždíme s mírem a ne s válkou. S rukou přátelství, kterou podáváme evropským sousedům. To boří stereotyp o Rusku, který vnucují místní média.“

Ruské ministerstvo zahraničí už předtím novinářům sdělilo, že o trase cesty Nočních vlků předem informovalo všechny země, kudy mají ruští motorkáři cestovat. O bezpečnost motorkářů se prý postarají příslušná ruská velvyslanectví ve spolupráci s ruským ministerstvem zahraničí.

Noční vlci jsou považováni za nacionalistický motorkářský klub a pyšní se i přízní kremelských špiček. Hlásí se k nim sám prezident Vladimir Putin. Z prezidentských grantů podle ruského tisku dostal klub kolem 50 milionů rublů (asi 18 milionů korun).

Čtěte také: Kdo ve světě nejvíc zbrojí? Rusko předstihla Saúdská Arábie

Ruská ekonomika padá. Chudoba bude nejhorší za posledních 17 let


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.