1 závažný případ

Policie stíhá 15letou dívku za pokus o vraždu. 10leté dívce usekla prst

, NOVÉ

Kriminalisté zadrželi v uplynulých dnech patnáctiletou dívku z Brna, kterou obvinili z pokusu o vraždu. ČTK to dnes řekla mluvčí jihomoravské policie Petra Vedrová. Podle spisu napadla v lese sekerkou a nožem desetiletou dívku, které usekla prst. Oběti se podařilo z místa činu uprchnout.

"Případ vzhledem k věku dívek nebudeme komentovat. Lze pouze říci, že podezřelá byla obviněna z pokusu vraždy a je ve vazbě," doplnila mluvčí. V případě, že kauza skončí před soudem, hrozí patnáctileté dívce vzhledem k jejímu věku poloviční trest. Za pokus o vraždu přitom hrozí dospělým nad 15 let vězení.

Psychický stav dívky budou nyní zkoumat psychiatři a psychologové. Napadená dívka skončila v šoku v nemocnici. Podle televize Nova pachatelka vylákala dívku do lesa, přivázala ji ke stromu a mučila ji. Pořezala jí nožem a sekerou odsekla prst na ruce. Při zatčení prý kriminalisté zajistili u podezřelé sekeru i prst oběti.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.